Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Suwałki. Spada liczba rejestracji kolejnych uchodźców

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
UM Suwałki
W Suwałkach nadano uchodźcom z Ukrainy już 815 numerów PESEL, a 798 osób ma przyznany dodatek 300 zł. Pracownicy Urzędu obserwują spadek rejestracji kolejnych uchodźców.

Według przypuszczeń władz miasta w Suwałkach bezpieczną przystań uciekając przed wojną znalazło około 1000 Ukraińców. Większość z nich - 815 osób - zgłosiło się po numer PESEL. Nieco mniej Ukraińców - 798 osób - złożyło wniosek na jednorazowe świadczenie pieniężne (300 zł).

- Nasze przypuszczenia, że w Suwałkach może być około 1000 osób, które uciekły przed wojną z Ukrainy okazały się właściwe. Wykonaliśmy swoją pracę w zakresie pomocy administracyjnej dla tych osób, dzieci otoczyliśmy w opieką w przedszkolach. Dalej jako samorząd staramy się wspierać wszelkie działania związane z pomocą uchodźcom – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Ponad 250 uchodźców mieszka w punktach masowego zakwaterowania, które organizuje miasto. W oddziałach przygotowawczych suwalskich szkół jest 80 uczniów. Dodatkowo do przedszkoli i szkół uczęszcza 148 uczniów. Ponad 100 wniosków złożono na dożywianie dzieci w szkołach i przedszkolach. Tyle samo osób ubiega się o świadczenia z pomocy społecznej.

W Urzędzie Miasta oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie zostali zatrudnieni tłumacze, którzy świadczą pomoc przy przyjmowaniu wniosków. 5 osób z Ukrainy zatrudniono w suwalskich szkołach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na suwalki.naszemiasto.pl Nasze Miasto