Wigry Suwałki zremisowały ze Stalą Rzeszów

ro2
19 maja, II ligi Wigry Suwalki zremisowały ze Stała Rzeszów 4:4 (4:2). Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka dokonali nie lada wyczynu. Po 30 minutach prowadząc 4:0 z trudem uratowali w tym spotkaniu remis.

Pierwsze pół godziny gry to kapitalna i bardzo skuteczna gra Wigier, Praktycznie każda składna akcja pod bramką Stali kończyła się golem dla gospodarzy. W 5. minucie suwalczan wyprowadził na prowadzenie Mikulenas. Po 11. minutach gry było już 2:0. Litwin został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym przez rywali i sam poszkodowany zamienił "jedenastkę" na bramkę. W 22. minucie pieknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Kowalski i Wietecha po raz trzeci musiał wyjmować piłkę z bramki. Po pół godzinie gry wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Makuszewski wykorzystał dokładne podanie Ołowniuka i posłał futbolówkę lobem nad bramkarzem do siatki gości.

Przyjezdni nie złozyli broni i za sprawą Grybosia jeszcze przed przerwą zdołali strzelić dwa gole. W drugiej części gry gospodarze zatracili skuteczność, a do głosu coraz częściej dochodzili nie mający nic do stracenia gracze Stali. Po godzinie gry było już tylko 4:3. Akcję wykończył Wolański i w szeregach Wigier zrobiło się nerwowo. W 65. minucie rzut karny wykorzystał Gryboś, zdobywając tym samym hattrick w tym meczu. Pod koniec meczu oba zespoły stworzyły sobie po jednej sytuacji pod bramką rywali, ale gole już nie padły i ostatecznie po pełnym dramaturgii oraz bramek meczu Wigry zremisowały ze Stalą 4:4.

Wigry Suwałki - Stal Rzeszów 4:4 (4:2).

Bramki: Gražvydas Mikulėnas 6, 12 (k), Jakub Kowalski 23, Maciej Makuszewski 29 - Ireneusz Gryboś 39, 45, 65 (k), Damian Wolański 59.

Wigry: Salik - Świerzbiński, Makuszewski (61. Sadowski), Makarewicz, Bajko, Mikulenas (68 Lauryn), Ołowniuk, (55. Pomian), Kowalski (72. Radzio), Danilczyk, Statkevicius, Rogoziński.

Stal: Wietecha - Solecki (66. Chałas), Duda 46. Fabianowski), Rzucidło, Hus, Krauze, Iwanicki, Kiema (23. Orzechowski), Majda, Wolański (86. Cieślik), Gryboś.

Żółte kartki: Bajko, Statkevičius, Ołowniuk (Wigry), Krauze, Majda (Stal).

Sędziował: Jacek Kikolski (Płock).

Widzów: ok. 200.

Źródło: podlaska.policja.gov.pl

Dramat Pawła Brożka. Czy zakończy karierę?