Wigry Suwałki przegrały z FK Szawle

Robert Orzechowski
Polskaprese
Piłkarze suwalskich Wigier rozegrali kolejny sparing w Mariampolu. Tym razem podopieczni Donatasa Venceviciusa przegrali z czwartą drużyną litewskiej A Ligi - FK Szawle 1:3 (0:0).

Chociaż "biało-niebiescy" rozegrali dobry mecz i prowadzili 1:0 po golu Michała Twardowskiego, to w końcówce nie sprostali rywalowi.

- Zagraliśmy bardzo dobre 60 minut. Chciałbym żeby nasza gra wyglądała przynajmniej tak jak podczas tej godziny - powiedział po meczu Donatas Vencevicius, trener Wigier. - Niestety po przeprowadzonych zmianach gra była gorsza i nad tym musimy popracować, zmiennicy muszą wnosić do gry tyle samo, co podstawowi piłkarze - dodał.

Wigry objęły prowadzenie w 62. minucie po dwójkowej akcji Mikulenas - Twardowski, zakończonej przez nowego piłkarza Wigier. "Miki" natomiast powrócił już do pełnych treningów po lekkim urazie i w kolejnych meczach będzie mógł prawdopodobnie zagrać już więcej. Wkrótce do składu dołączy także Andrzej Niewulis.

Kolejny sparing w Mariampolu suwalczanie rozegrają w sobotę 11 lutego o godzinie 16:00 czasu polskiego. Rywalem będzie tym razem szósta drużyna A Ligi - FK Banga Gorżdy.

Wigry Suwałki - FK Szawle 1:3 (0:0)
Bramki: Twardowski 62' - 64', 76', 82'.
Wigry: Salik - Koszycki, Makarewicz, zawodnik testowany, Statkevicius (46' Pianka), Pomian, Kisiel (46' zawodnik testowany), Słowicki (46' Ł. Walicki), Tagil, zawodnik testowany (46' Mikulenas), Bobrowski (46' Twardowski).