Piłkarze Wigier wygrali na wyjeździe

Robert Orzechowski
Piłkarze Wigier Suwałki w meczu kończącym 12.kolejkę II ligi pokonali w Nowym Dworze Mazowieckim faworyzowany Świt 1:0 (0:0).

Gola na wagę trzech punktów po rajdzie prawą stroną zdobył w 70. minucie Adam Pomian. Suwalczanie byli lepsi szczególnie w pierwszej połowie, kiedy mieli cztery bardzo dobre sytuacje przy jednej dogodnej gospodarzy.

Dwa razy po strzałach Andrzeja Niewulisa i Grażvydasa Mikulenasa bramkarza Michała Bigajskiego uratowała poprzeczka. Wigry awansowały na 13. miejsce w tabeli, ale mają tyle samo punktów co 10. Pelikan Łowicz. Kolejny mecz już w piątek o godzinie 18:00. Do Suwałk przyjedzie OKS 1945 Olsztyn. Na "biało-niebieskie" derby nikogo nie trzeba zapraszać...

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)
Bramka: Pomian 70'.

Świt: Bigajski - Jagodziński, Cyzio, Gmitrzuk, Sosnowski, Zjawiński, Zawiska (46' Zych), Enow, Maślanka (72' Bajera), Obem, Strzałkowski (66' Makowski).

Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Makarewicz, Statkevicius (74' Darda), Pomian, Niewulis, Willer, Ł. Walicki (90' Barczak), Mikulenas (88' Świerzbiński), Brokas.

Żółte kartki: Jagodziński, Bajera, Obem - Statkevicius, Niewulis.

Sędziowie: Karol Mazuro (jako główny), Piotr Kurt, Adam Polakowski, Marcin Szczerbowicz (techniczny) - Warmińsko-Mazurski ZPN.