Świetny start siatkarzy Ślepska Suwałki w play-off

Robert Orzechowski
Siatkarze Ślepska Suwałki świetnie rozpoczęli zmagania w fazie play-off. W pierwszym spotkaniu pokonali przed własną publicznością przyjezdnych z Piły 3:0.

Początek meczu nie wskazywał na łatwe zwycięstwo gospodarzy. Obie drużyny grały punkt za punkt, a na drugą przerwę techniczną to goście schodzili prowadząc 16:15. Po krótkiej przerwie Ślepsk umiejętnie rozegrał kilka akcji i odskoczył na dwa punkty. Kiedy wydawało się, że zwycięży w pierwszym secie, goście jeszcze raz zaatakowali i wyszli na prowadzenie 23:22. Ostatnie słowo należało jednak do Ślepska, który zdobył trzy punkty z rzędu i zwyciężyli 25:23.

W drugiej partii inicjatywa należała do gospodarzy, którzy posiadali przewagę 2-3 punktów. Stracili ją tylko na moment po pierwszej przerwie technicznej, ale szybko odzyskali. W końcowym fragmencie seta rozpędzili się wyraźnie i udokumentowali swoją przewagę wygrywając 25:20. Podobnie zakończyła się również trzecia partia, w której gra wyrównana toczyła się do stanu 14:14. Od tego momentu Ślepsk po raz kolejny tego wieczoru włączył "szósty bieg" i punktował gości, którzy nie potrafili skutecznie bronic się przed atakami gospodarzy.

Ostatecznie Suwalczanie zwyciężyli 3:0 i jutro o godzinie 12:00 rozegrają drugie spotkanie z siatkarzami z Piły. Wszyscy kibice, którzy wykupili bilety na wtorkowe spotkanie mogą obejrzec środowy pojedynek za darmo.

Ślepsk Suwałki - Joker Rodło Piła 3 : 0 (25:23, 25:20, 25:17)

Ślepsk: Jurkojć, Kaczorowski, Skrzypkowski, Pink, Rudzewicz, Gołębski - Łuczka (libero);
Joker: Gorzkiewicz, Strzeżek, Kowalczyk, Chwastyniuk, Zbierski, Jasiński - Mikułka (libero)

MVP meczu został: Kamil Skrzypkowski (Ślepsk Suwałki)