Ślepsk Suwałki wygrał z liderem

Prawie komplet kibiców w suwalskiej hali OSiR, w tym kilkunastu z Ostrołęki, stworzyło kapitalną atmosferę, a siatkarze, głównie za sprawą Ślepska Suwałki, świetne sportowe widowisko.

Po wpadce w Krakowie (2:3 z Wandą) tylko nieliczni optymiści, jeśli tacy byli, przed meczem obstawiali wynik 3:0 dla Ślepska. Sporo kibiców obstawiało wynik 3:1, a największa grupa 3:2 dla gospodarzy. Zdecydowanie większy optymizm panował wśród kibiców rywali, którzy byli pewni wygranej swoich pupili w najgorszym przypadku 3:1.

I to oni srodze się zawiedli.

Pekpol zagrał w Suwałkach słabo. Goście nie wytrzymali presji ciążącej na liderze. Za to gospodarze po raz drugi w tej rundzie (wcześniej w wygranym 3:1 meczu z GTPS) pokazali, że potrafią grać nie tylko efektownie ale i skutecznie. Warunek jest jeden - mocny rywal, będący faworytem, a takim w Suwałkach była drużyna z Ostrołęki.

Przed meczem, bo praktycznie od pierwszej do ostatniej piłki warunki na boisku dyktowali gospodarze.

W pierwszym secie 1-2 punktowa przewaga gospodarzy utrzymywała się aż do stanu 19:18. Wówczas w siatkę zagrał kapitan gości Paweł Pietkiewicz i jego zespół był już tylko tłem dla Ślepska Suwałki. Atak Janusza Górskiego, kiwka za blok Jakuba Radomskiego, trzy przestrzelone zbicia gości i set 25:18 dla Ślepska.

Druga partia podobna. Remis 9:9, odjazd gospodarzy na 22:14 i 23:18. Rozpaczliwa obrona gości przyniosła im jeszcze trzy punkty, ale seta, po obiciu bloku przez Kamila Skrzypkowskiego 25:21 wygrali gospodarze.

Set trzeci miał być walką gości o pozostanie w meczu, a ponownie był popisem gospodarzy. Dobre przyjęcie sprawiło, że pod siatką dzielił i rządził rozgrywający Ślepska Łukasz Jurkojć. A na siatce szalał Kamil Skrzypkowski wspierany przez Janusza Górskiego. Suwalczanie wybijali też gości z rytmu zagrywką raz mocną, innym razem techniczną. Po wyrównanym początku (4:4) Ślepsk odskoczył rywalom na sześć punktów (10:4) i kontrolując grę doprowadził do wyniku 23:17. Na chwilę sprawnie grająca maszynka suwalczan się zacięła, co wykorzystali rywale zmniejszając straty, ale ostatnie słowo, a raczej akcja należała do gospodarzy i Janusza Górskiego, który przy czwartym meczbolu zdobył punkt dający Ślepskowi wygraną w secie 25:21 i w meczu 3:0.

Już w sobotę o godz. 17.00 Ślepsk podejmie Jokera Rodło Piła, sprawcę największej niespodzianki 8. kolejki, jaką bez wątpienia było zwycięstwo pilan 3:0 z GTPS Gorzów Wlkp.