Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pracownicy Socjalni z Suwałk obchodzili swój dzień

OPRAC.:
Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Dzień Pracownika Socjalnego w Suwałkach
Dzień Pracownika Socjalnego w Suwałkach UM Suwałki
W Dniu Pracownika Socjalnego były gratulacje, kwiaty, życzenia, ale także nagrody i awanse dla pracowników miejskich instytucji pomocowych: MOPRu, Domu Pomocy Społecznej "Kalina", Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej i Środowiskowego Domu Samopomocy. Uroczystość odbyła się we wtorek, w Parku Naukowo - Technologicznym.

W miejskich jednostkach pomocy społecznej zatrudnionych jest ogółem 317 pracowników (MOPR 173 osoby, DPS 111 osób, POW 23 osoby, ŚDS 10 osób). Wśród nich przeważającą liczbę stanowią kobiety, bo aż 291. Najwięcej kobiet zatrudnionych jest w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie (153).

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, podziękował pracownikom socjalnym za ich pracę. Wręczył także im nagrody i awanse.

- To spotkanie jest po to, aby podziękować Państwu za codzienny trud i pracę. Nasze jednostki pomocy społecznej funkcjonują bardzo dobrze. Realizujecie Państwo zadania, macie krąg osób, którym pomagacie - mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. - W jednostkach jest zatrudnionych ponad 300 osób, najwięcej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. W Państwa pracy konieczne są szczególne predyspozycje. Musicie wykazywać empatię, musicie codziennie „pokazywać” serce drugiemu człowiekowi, musicie być otwarci na człowieka i nie ulega wątpliwości, że tak codziennie pracujecie. Dziś chcemy Wam za to podziękować - podsumował.

MOPR świadczeniami z pomocy społecznej obejmuje około 1600 rodzin liczących ponad 3 000 osób. DPS świadczy usługi całodobowe na rzecz 194 mieszkańców oraz 12 osób w dziennym pobycie, POW obejmuje opieką i wychowaniem 28 podopiecznych, dwa środowiskowe domy samopomocy świadczą usługi na rzecz ponad 70 podopiecznych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na suwalki.naszemiasto.pl Nasze Miasto