Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Miasto przeznacza 3,5 mln zł na pomoc żywieniową

OPRAC.:
Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Miasto rocznie przeznacza 3,5 mln zł na dożywianie mieszkańców
Miasto rocznie przeznacza 3,5 mln zł na dożywianie mieszkańców archiwum
Ponad 3,5 mln zł rocznie z budżetu miasta przeznaczane są na pomoc żywieniową dla mieszkańców Suwałk. Korzysta z niej kilka tysięcy osób. Oprócz samorządu w mieście działają różne organizacje takie jak Bank Żywności, który tylko w ciągu 8 miesięcy tego roku przekazał mieszkańcom ponad 30 ton żywności.

- Kwestia dożywiania nie dotyczy tylko osób bezdomnych. Korzystają z niej również mieszkańcy Suwałk będący w trudnej sytuacji materialnej. Są to zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Angażujemy w to nie tylko środki finansowe ale również pracę wielu osób – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W Suwałkach pomoc żywieniową osobom potrzebującym świadczą:

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach

W ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023, w roku 2023, pomocy udzielono 1.757 osobom na kwotę 2 mln zł.

Pomocy udzielono na wydawanie gorących posiłków w szkołach i przedszkolach, a także na terenie miasta. Skorzystało z tego 639 osób. 35 mieszkańcom dowożono jedzenie do domu. Przyznano też świadczenie pieniężne na zakup posiłku dla 1 482 osób na kwotę 1.4 mln zł.

W Suwałkach działa też program osłonowy w zakresie ograniczania skutków niedożywienia. Skorzystało z niego 247 osób, a łącznie wydano na to 0,4 mln zł.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Aleksandra – Jadłodajnia

W Jadłodajni dziennie wydawanych jest ok. 60 porcji posiłków. Zapisanych do stałego korzystania ze wsparcia jest 40 osób bezrobotnych, w tym 6 kobiet oraz 32 osoby bezdomne. Miasto dopłaca do funkcjonowania jadłodajni 70.000 zł.

Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki - Białystok

10.000 zł suwalski samorząd dopłaca do działalności Banku Żywności, który w okresie styczeń/sierpień 2023 r. wydał ponad 34 tony żywności czternastu organizacjom działającym na terenie Suwałk. Wartość przekazanej pomocy to blisko 0,6 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Miasto przeznacza 3,5 mln zł na pomoc żywieniową - Suwałki Nasze Miasto

Wróć na suwalki.naszemiasto.pl Nasze Miasto