Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu sejneńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu sejneńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu sejneńskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SIEBERT Anna: pozycja 1 : 2,66% (327 głosów)
- BUDOWICZ Marzanna: pozycja 2 : 2,66% (327 głosów)
- JEDYNASTY Adam Sylwester: pozycja 3 : 2,66% (327 głosów)
- PRZEBOROWSKA Krystyna: pozycja 4 : 2,66% (327 głosów)
- KONESZKO Jan: pozycja 5 : 2,66% (327 głosów)
- GOŁĘBIEWSKI Grzegorz: pozycja 6 : 2,66% (327 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SOJKA Tomasz: pozycja 1 : 0,68% (83 głosów)
- OGÓRKIS Alicja Czesława: pozycja 2 : 0,68% (83 głosów)
- CHRULSKA Iwona: pozycja 3 : 0,68% (83 głosów)
- FEJFER Paweł: pozycja 4 : 0,68% (83 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA SEJNEŃSKA:
- GRYZIEWICZ Radosław: pozycja 1 : 8,27% (1 016 głosów)
- LISZKOWSKA Magdalena: pozycja 2 : 8,27% (1 016 głosów)
- PLESIEWICZ Maciej Tomasz: pozycja 3 : 8,27% (1 016 głosów)
- KRAJEWSKI Janusz: pozycja 4 : 8,27% (1 016 głosów)
- SZYMCZYK Aldona: pozycja 5 : 8,27% (1 016 głosów)
- MISZKIEL Barbara: pozycja 6 : 8,27% (1 016 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ POWIAT:
- NOWAK Łukasz: pozycja 1 : 2,11% (259 głosów)
- RAGLIS Alicja: pozycja 2 : 2,11% (259 głosów)
- PERSJANOW Paweł: pozycja 3 : 2,11% (259 głosów)
- RUTKOWSKA Anna: pozycja 4 : 2,11% (259 głosów)
- CZAKIS Łukasz: pozycja 5 : 2,11% (259 głosów)
- LEWKIEWICZ Daria: pozycja 6 : 2,11% (259 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SEJNEŃSZCZYZNA RAZEM:
- GRZYBOWSKI Ryszard: pozycja 1 : 2,13% (261 głosów)
- KLUCZNIK Marta: pozycja 2 : 2,13% (261 głosów)
- GUDAJTIS Waldemar: pozycja 3 : 2,13% (261 głosów)
- JANKOWSKA Iwona: pozycja 4 : 2,13% (261 głosów)
- POLAKOWSKA Anna: pozycja 5 : 2,13% (261 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ WYBÓR:
- CZARNIECKA Bożena: pozycja 1 : 1,4% (172 głosów)
- DURTAN Diana: pozycja 2 : 1,4% (172 głosów)
- CZARNIEWSKI Paweł: pozycja 3 : 1,4% (172 głosów)
- SZKARNULIS Jerzy: pozycja 4 : 1,4% (172 głosów)
- GNIAZDOWSKI Jacek: pozycja 5 : 1,4% (172 głosów)
- ŁOSTOWSKA Monika: pozycja 6 : 1,4% (172 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sejneńskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- FIDRYCH Lucyna: pozycja 1 : 2,64% (526 głosów)
- KARŁOWICZ Barbara: pozycja 2 : 2,64% (526 głosów)
- LUTYŃSKI Jarosław Jerzy: pozycja 3 : 2,64% (526 głosów)
- KOCHAŃSKI Czesław: pozycja 4 : 2,64% (526 głosów)
- STAWISZYŃSKA Małgorzata: pozycja 5 : 2,64% (526 głosów)
- CZARKOWSKI Mirosław: pozycja 6 : 2,64% (526 głosów)
- ALSZKO Piotr Franciszek: pozycja 7 : 2,64% (526 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JANCZEWSKI Robert: pozycja 1 : 0,94% (188 głosów)
- GILIS Agnieszka: pozycja 2 : 0,94% (188 głosów)
- BEDNAREK Daniel Robert: pozycja 3 : 0,94% (188 głosów)
- CHRULSKI Dariusz: pozycja 4 : 0,94% (188 głosów)
- DĄBROWSKA Alicja: pozycja 5 : 0,94% (188 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA SEJNEŃSKA:
- GIBAS Marek: pozycja 1 : 3,01% (600 głosów)
- JASTRZĘBSKI Stanisław: pozycja 2 : 3,01% (600 głosów)
- WOŁOS Barbara: pozycja 3 : 3,01% (600 głosów)
- KUKLEWICZ Eugeniusz Stanisław: pozycja 4 : 3,01% (600 głosów)
- CZERNIAWSKI Ireneusz: pozycja 5 : 3,01% (600 głosów)
- RADZEWICZ Dorota: pozycja 6 : 3,01% (600 głosów)
- FIEDOROWICZ Renata: pozycja 7 : 3,01% (600 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ POWIAT:
- ZUBOWICZ Grzegorz: pozycja 1 : 1,57% (313 głosów)
- ROGALEWSKI Leszek: pozycja 2 : 1,57% (313 głosów)
- BOCHEŃSKA Marzenna: pozycja 3 : 1,57% (313 głosów)
- LUDORF Daniel: pozycja 4 : 1,57% (313 głosów)
- OLSZEWSKA Martyna: pozycja 5 : 1,57% (313 głosów)
- ŁOZOWSKA Agnieszka: pozycja 6 : 1,57% (313 głosów)
- KLUCZNIK Olgierd: pozycja 7 : 1,57% (313 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SEJNEŃSZCZYZNA RAZEM:
- KWATERSKI Stanisław: pozycja 1 : 4,56% (909 głosów)
- ANDREJCZYK Małgorzata Danuta: pozycja 2 : 4,56% (909 głosów)
- MOROZ Janusz Józef: pozycja 3 : 4,56% (909 głosów)
- GRYSZKIEWICZ Ewa: pozycja 4 : 4,56% (909 głosów)
- NAMIOTKO Zdzisław: pozycja 5 : 4,56% (909 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ WYBÓR:
- SKUPSKI Krzysztof Mariusz: pozycja 1 : 3,13% (624 głosów)
- MATULEWICZ Magdalena: pozycja 2 : 3,13% (624 głosów)
- ADAMOWICZ Iwona: pozycja 3 : 3,13% (624 głosów)
- WĄSIK Monika: pozycja 4 : 3,13% (624 głosów)
- MYSZCZYŃSKI Przemysław: pozycja 5 : 3,13% (624 głosów)
- ZACHARIASZ Tomasz: pozycja 6 : 3,13% (624 głosów)
- KUPREWICZ Tomasz Jerzy: pozycja 7 : 3,13% (624 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sejneńskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NOWACKI Norbert Stanisław: pozycja 1 : 3,63% (250 głosów)
- KOWALEWSKA Maria: pozycja 2 : 3,63% (250 głosów)
- GOŁĘBIEWSKI Daniel: pozycja 3 : 3,63% (250 głosów)
- LUTY Henryk: pozycja 4 : 3,63% (250 głosów)
- JUSZKIEWICZ Lucyna: pozycja 5 : 3,63% (250 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA SEJNEŃSKA:
- WYSOCKA Alicja: pozycja 1 : 5,56% (383 głosów)
- ALBOSZTA Franciszek: pozycja 2 : 5,56% (383 głosów)
- SITKO Dorota: pozycja 3 : 5,56% (383 głosów)
- GODLEWSKI Dariusz: pozycja 4 : 5,56% (383 głosów)
- TARLECKA Joanna: pozycja 5 : 5,56% (383 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ POWIAT:
- BAGAN Kamil: pozycja 1 : 3,8% (262 głosów)
- BERNATOWICZ Teresa: pozycja 2 : 3,8% (262 głosów)
- MOROZ Marek: pozycja 3 : 3,8% (262 głosów)
- KOTOWSKA Emilia: pozycja 4 : 3,8% (262 głosów)
- GROCHOWSKA Monika: pozycja 5 : 3,8% (262 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SEJNEŃSZCZYZNA RAZEM:
- STANKIEWICZ Józef Ryszard: pozycja 1 : 3,37% (232 głosów)
- IWANOW Agafia: pozycja 2 : 3,37% (232 głosów)
- ELBRUDA Wioletta: pozycja 3 : 3,37% (232 głosów)
- GRYGUĆ Grzegorz Andrzej: pozycja 4 : 3,37% (232 głosów)
- JANUSZANIS Ernest: pozycja 5 : 3,37% (232 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ WYBÓR:
- KORSAKOWSKI Tadeusz Piotr: pozycja 1 : 3,64% (251 głosów)
- STANKIEWICZ Aleksandra: pozycja 2 : 3,64% (251 głosów)
- DARGIEWICZ Marek: pozycja 3 : 3,64% (251 głosów)
- KULIKOWSKI Jarosław: pozycja 4 : 3,64% (251 głosów)
- CICHANOWICZ Renata Małgorzata: pozycja 5 : 3,64% (251 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sejneńskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SRZEDNICKA Artemida Maria: pozycja 1 : 1,29% (79 głosów)
- PRAWDZIK Zdzisław: pozycja 2 : 1,29% (79 głosów)
- BURACZEWSKI Rajmund: pozycja 3 : 1,29% (79 głosów)
- ZDANIS Mariola Magdalena: pozycja 4 : 1,29% (79 głosów)
- KRAKOWSKI Antoni: pozycja 5 : 1,29% (79 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BIELSKA Jolanta: pozycja 1 : 3,06% (187 głosów)
- CHMIELEWSKI Józef: pozycja 2 : 3,06% (187 głosów)
- ZAWADZKA Ewa: pozycja 3 : 3,06% (187 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA SEJNEŃSKA:
- BAUDZIS Antoni: pozycja 1 : 14,02% (858 głosów)
- BOBIN Bożena Ewa: pozycja 2 : 14,02% (858 głosów)
- KRAKOWSKI Waldemar Kazimierz: pozycja 3 : 14,02% (858 głosów)
- MALINOWSKA-WIAKTOR Jolanta: pozycja 4 : 14,02% (858 głosów)
- NAMIOTKO Dawid: pozycja 5 : 14,02% (858 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ POWIAT:
- PIECZULIS Waldemar: pozycja 1 : 1,14% (70 głosów)
- GRYGUTYS Jolanta: pozycja 2 : 1,14% (70 głosów)
- LIPNICKI Szymon: pozycja 3 : 1,14% (70 głosów)
- WOŁYNIEC Ewa: pozycja 4 : 1,14% (70 głosów)
- JAGŁOWSKI Łukasz: pozycja 5 : 1,14% (70 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SEJNEŃSZCZYZNA RAZEM:
- PIECZULIS Witold Jerzy: pozycja 1 : 1,55% (95 głosów)
- KEJZA Edyta: pozycja 2 : 1,55% (95 głosów)
- WAŁUKANIS Tomasz: pozycja 3 : 1,55% (95 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWÓJ WYBÓR:
- FALKOWSKI Andrzej: pozycja 1 : 0,78% (48 głosów)
- KONDRACKA Ewa Krystyna: pozycja 2 : 0,78% (48 głosów)
- NIEWULIS Urszula Edyta: pozycja 3 : 0,78% (48 głosów)
- SADOWSKI Tomasz: pozycja 4 : 0,78% (48 głosów)
- STAŚKIEWICZ Tomasz: pozycja 5 : 0,78% (48 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?