Wigry Suwałki zremisowały z Warmią Grajewo. Powrót Macieja Makuszewskiego do Suwałk

Anna Gryza - Aneszko
Maciej Makuszewski po 13 latach wrócił do Suwałk
Maciej Makuszewski po 13 latach wrócił do Suwałk A. Gryza-Aneszko
Warmia Grajewo zremisowała w Suwałkach z Wigrami. Niedzielny mecz zakończył się z wynikiem 2:2. Goście mogą odczuwać pewien niedosyt, bo po godzinie gry prowadzili 2:0. Gospodarze później gospodarze doprowadzili do remisu. Wydarzeniem spotkania był pierwszy po powrocie do Wigier występ Macieja Makuszewskiego, który został wypożyczony z pierwszoligowej Odry Opole.

Spotkanie toczyło się pod dyktando Biało-Niebieskich, ale bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Filip Święciński. Gracze Wigier zapędzali się w ataku i narażali się na groźne kontry gości. W 38. minucie suwalczanie nie upilnowali w polu karnym Dawida Śliwowskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i wyprowadził Warmię na prowadzenie. W 54. minucie bramkę zdobył Maciej Polak.

Sygnał do odrabiania strat dał Makuszewski, precyzyjnie dośrodkowując z rzutu rożnego na głowę Krzysztofa Cudowskiego, który zdobył kontaktową bramkę. Napór Biało-Niebieskich dał im wyrównanie kwadrans przed końcem meczu, a bramkę na 2:2 zdobył Radosław Gulbierz.

Podopieczni Pawła Cimochowskiego mają na koncie 13 punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli IV Ligi.