Lekkoatleci "Hańczy" walczą w Mistrzostwach Polski

Robert Orzechowski
W Spale rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Startuje w nich czworo zawodników suwalskiej Hańczy.

Najwcześniej, bo już w czwartek swoją rywalizacją rozpoczęły nasze wieloboistki Marlena Dolot (juniorka) i Barbara Wojtulewicz (juniorka młodsza).

Pierwszy dzień zawodów obie ukończyły na drugich miejscach, uzyskując następujące wyniki:
Marlena- 60m ppł- 9.56, wzwyż- 155cm, kula- 9.85m
Barbara- 60m ppł- 9.09(r. życ.), wzwyż- 151cm, kula- 12.34m(r. życ.)

Drugi dzień zawodów rozpoczął się skokiem w dal, w którym M. Dolot uzyskała 5.29 m, zaś B.Wojtulewicz 5.11 m(wyrównany r. życ.). Przed biegiem na 800m nasze wieloboistki znajdowały się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Swoją rywalizacją na 800m pierwsze ukończyły juniorki młodsze i pozycji medalowej nie zdołała obronić B. Wojtulewicz, zajmując ostatecznie 4 lokatę z wynikiem 3327pkt. , zaledwie o 18pkt. mniej od brązowej medalistki. Mistrzostwa w Spale były trzecim startem naszej zawodniczki. Marlena Dolot powtórzyła swoje ubiegłoroczne osiągnięcie i ponownie wywalczyła srebrny meda, uzyskując 3279pkt.

W sobotę czekają nas starty w biegach sprinterskich na 60m, w których zadebiutuje Kornelia Wróbel oraz Patryk Franko, autor najlepszego wyniku w kraju(6.92).

Źródło: Jarosław Jutkiewicz LUKS Hańcza Suwałki

Zapisz się do newslettera! Dodaj też swój artykuł lub prześlij swoje zdjęcia!