Gimnazjum nr 3 na drugim miejscu w Polsce

Robert Orzechowski
Jarosław Jutkiewicz
W Białymstoku został rozegrany Finał Krajowy Gimnazjady w Lidze Lekkoatletycznej. Województwo podlaskie reprezentowały uczennice Gimnazjum nr 3 z Suwałk, zwyciężczynie Finału wojewódzkiego.

Dziewczęta dobrze rozpoczęły zawody, ustanawiając rekordy w biegach przez płotki. W kategorii juniorek młodszych na 100m ppł zwyciężyła Barbara Wojtulewicz, bardzo dobrym wynikiem 14,94, Emilia Puczyłowska „nabiegała" 15,99, zaś Elwira Wróbel 16,68. Skok wzwyż wygrała Wioleta Szulińska, wyrównując „życiówkę" rezultatem 162 cm.

Trzecie zwycięstwo zanotowała Żaneta Paciorkowska na 300m, z rekordem życiowym 42,41, na drugim miejscu przybiegła do mety na 100m Kornelia Wróbel, uzyskując 12,73. Nasza sztafeta 4 x 100m w składzie Barbara Wojtulewicz, Żaneta Jarząbska, Żaneta Paciorkowska, Kornelia Wróbel uzyskała najlepszy czas sezonu 50,25, zajmując 3 miejsce.

Kolejne zawodniczki uzyskały następujące wyniki: Justyna Ołów - wzwyż 150cm, Żaneta Jarząbska - 300m 43,75, Joanna Szupień - 600m 1:46,86, Anna Izbicka, Anna Wojtulewicz - kula, odpowiednio 10,32 i 9,60m, Daria Jabłońska - 800m 2:33,97, Paulina Niewulis - 100m 14,51, Sylwia Kulbacka, Diana Bobrowska - oszczep 29,41 i 23,44m.

Po pierwszych 10 konkurencjach zawodów okazało się, iż walczymy o „pudło" w punktacji drużynowej. Do końca zawodów trwała zacięta rywalizacja trzech Gimnazjów o zwycięstwo.

Końcowa klasyfikacja Finału okazała się szczęśliwa dla Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi w Dąbrowie Górniczej - 1938pkt, drugie miejsce wywalczyły nasze dziewczęta - 1913pkt, natomiast na trzecim miejscu uplasowało się Gimnazjum Sportowe z Gorzowa - 1910pkt. Poza podium znalazło się Gimnazjum Sportowe nr 47 z Krakowa oraz „dziesiątka" z Bydgoszczy, z którą to szkołą nasza „trójka" przegrała w 2009 r. 1 miejsce zaledwie o 2 pkt.

Mamy patent na drugie miejsca, tak można powiedzieć o Gimnazjum nr 3, które czterokrotnie w ostatnich pięciu latach plasowało się na drugiej pozycji w kraju.

Źródło: Jarosław Jutkiewicz LUKS „Hańcza" Suwałki

Burza w Polsce, zobacz gdzie teraz jest!!!