Zwycięstwo siadarzy Ślepska

ro2
Suwalczanie w tej kolejce podejmowali na własnym parkiecie drużynę BBTS-u Bielsko Biała. Ku uciesze miejscowej publiczności spotkanie trwało zaledwie trzy sety, które zakończyły się sukcesem gospodarzy.

Pierwszy set był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiły odskoczyć od rywala. Dopiero przy stanie 18:17 dla Ślepska, gospodarze zdobyli dwa punkty i odskoczyli od przyjezdnych na trzy punkty. Tą przewagę udało im się zachować do końca i prowadzili w meczu 1:0. Jeszcze lepsza w wykonaniu gospodarzy była druga partia, w której zdemolowali oni siatkarzy z Bielska - Białej. Przez cały set przewaga Ślepska powiększała się i na zakończenie tej odsłony gry wyniosła dziesięć punktów.

Przyjezdni mimo kłopotów potrafili się jeszcze raz zmobilizować i w trzecim secie nawet prowadzili az do drugiej przerwy technicznej. Wtedy Ślepsk doskoczył do rywala, a także zdobył przewagę, której nie oddał do końca i mógł się cieszyć z przekonywującego zwycięstwa. W najbliższy weekend odbędzie się kolejna seria spotkań I ligi siatkówki mężczyzn.

Ślepsk Suwałki - BBTS Bielsko - Biała 3:0 (25:23, 25:15, 25:22)

Ślepsk: 1. Jonas Rakickas, 2. Mariusz Szlejter, 3. Wojciech Dziurkowski, 4. Maciej Główczyński, 6. Jacek Malczewski (kapitan), 7. Kamil Skrzypkowski, 8. Kamil Łyczko (libero), 9. Wojciech Iwanowicz, 10. Sławomir Gołębski, 12. Łukasz Rudzewicz, 15. Łukasz Augustynowicz, 17. Bartek Krzysiek.

BBTS: 1. Maciej Kałasz, 2. Kajetan Borecki, 3. John Dekker, 5. Kamil Kwasowski, 6. Grzegorz Surma, 7. Przemysław Czaudera (libero), 8. Bartłomiej Jajszczak, 9. Sebastian Warda, 10. Tomasz Walendzik, 12. Kornel Przystał, 14. Marcin Owczarski (kapitan).

Źródło: podlaskisport.pl