Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zwycięstwo lekkoatletek Gimnazjum nr 3 w Suwałkach

Robert Orzechowski
Jarosław Jutkiewicz LUKS "Hańcza Suwałki
Po sukcesie w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w Lidze Lekkoatletycznej, młode lekkoatletki Gimnazjum nr 3 w Suwałkach wygrały zdecydowanie XII Podlaską Gimnazjadę w lekkiej atletyce, najważniejszą imprezę w tej kategorii wiekowej w województwie.

Gimnazjalistki z Suwałk zgromadziły 263 pkt, wyprzedzając Gimnazjum z Suchowoli /133pkt/ i Gimnazjum Sportowe nr 19
z Białegostoku /ok.100 pkt/.

Mistrzami Gimnazjady zostali: Barbara Wojtulewicz 100m ppł - 14,89 /r. życ./, w dal 5.10m
- 2 m-ce: Kornelia Wróbel skok w dal - 5,23m, 100m-12,72 /r. życ./ - 2 m-ce; Żaneta Jarząbska 600m - 1.42,46 /r. życ./; Patryk Franko 100m - 11,15 oraz sztafeta 4 x 100m w składzie: Barbara Wojtulewicz, Żaneta Jarząbska, Żaneta Paciorkowska, Kornelia Wróbel z wynikiem 50,98. Kolejne medale zdobyli: Emilia Puczyłowska 300m ppł - 49,48 /2 m-ce/ i 100m ppł - 16,35 - 3 m-ce, Żaneta Paciorkowska 100m - 12,99 /r. życ./ - 3 m-ce i również 3 miejsce na 300m z czasem 45,02, Wioleta Szulińska 158 cm wzwyż-2 m-ce.

Sporą niespodziankę sprawiła najmłodsza w ekipie Joanna Szupień, zdobywając srebro w biegu na 1000m, rezultatem 3.15,92. Dwa medale srebrne zdobyli uczniowie Gimnazjum nr 7, podopieczni Mileny Daniłowicz. Marcin Balun w rzucie oszczepem 600g wynikiem 49,74m i Michał Sokołowski w skoku wzwyż rezultatem 175 cm. Razem nasi zawodnicy wywalczyli
15 medali /5 złotych, 7 srebrnych, 3 brązowe/.

Miejsca w ścisłych finałach: Sylwia Kulbacka w rzucie oszczepem i młotem, Dawid Misakian na 600m, Wojciech Milewski na 1000m, Anna Bałon i Oliwia Maciejczuk w biegach na 100m ppł oraz skoku wzwyż, Klaudia Grochowska w rzucie młotem, Elwira Wróbel na 100m ppł, Daria Jabłońska na 1000m, Ania Izbicka w kuli, Wioleta Szulińska i Szymon Barwikowski w skoku w dal, Mateusz Szuliński w oszczepie i Mateusz Boguszewski w dysku. Największym pechowcem Gimnazjady został Szymon Birt w biegach na 110m ppł i 300m ppł, który dwukrotnie, mając olbrzymie szanse na złoty medal, został „ukarany" przez płotek i nie ukończył konkurencji.

Suwałki reprezentowało łącznie 28 zawodników, wyłonionych w ramach Mistrzostw Grupy Północnej, rozegranych 20 maja /15 osób z Gimnazjum nr 3, 6 osób z Gimnazjum nr 7, po 2 osoby z Gimnazjów nr 1, 2 i 5 oraz jedna osoba z Gimnazjum nr 4/.

Źródło: Jarosław Jutkiewicz LUKS "Hańcza Suwałki