Złota Olimpiada Patryka Franko

Robert Orzechowski
Patryk Franko
Patryk Franko Jarosław Jutkiewicz LUKS „Hańcza" Suwałki
W dniach 22 - 24 lipca w Płocku odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobrze wypadła w nich sześcioosobowa reprezentacja lekkoatletów suwalskiej „Hańczy", zdobywając trzy medale. Dwa z nich zdobył sprinter Patryk Franko.

Rewelacyjnie spisał się debiutujący na OOM sprinter Patryk Franko, zwyciężając zdecydowanie w biegach na 100m/ 10.95/ i 200m /21.92-r.ż. poprawiony o 0.65/. Patryk był także najlepszy na obu dystansach w biegach eliminacyjnych, uzyskując odpowiednio 11.07 i 22.61, przy przeciwnym wietrze 4.5m/sek..

Brązowy medal dla naszej ekipy wywalczył oszczepnik Maciek Śniatkowski, ustanawiając rezultatem 65.33m rekord życiowy. Siódme miejsce w siedmioboju, z rekordem życiowym 4100pkt zajęła Barbara Wojtulewicz, uzyskując w poszczególnych konkurencjach następujące wyniki: 100ppł-15.68, wzwyż-151cm, kula-8.87m, 200m-28.74, w dal-4.97m, oszczep-35.68m i 800m-2:42.19. Również siódme miejsce w finale skoku wzwyż zajęła Monika Piekarska, pokonując 160cm. Nasza zawodniczka podczas jednej z prób pośliznęła się na mokrym tartanie i niebezpiecznie uderzyła głową w metalowy stojak. Paweł Kaszuba zajął 10 miejsce w biegu na 400m, bijąc rekord życiowy rezultatem 50.50. Na 14 pozycji w skoku wzwyż, z wynikiem 150cm zakończyła zawody Wioleta Szulińska.

LUKS „Hańcza" uplasował się na wysokiej 14 pozycji w punktacji drużynowej Olimpiady, na 212 punktujących klubów, uzyskując 37 pkt do klasyfikacji Sportu Młodzieżowego.

źródło: Jarosław Jutkiewicz LUKS „Hańcza" Suwałki