Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zakończenie sezonu artystycznego

RO
17 czerwca o godz. 19.00, w Parku Konstytucji 3-go Maja w suwałkach nastąpi uroczyste zakończenie sezonu artystycznego. Wystąpi Suwalska Orkiestra Kameralna "Camerata dell'Arte".Jako soliści wystąpią Małgorzata Trojanowska (sopran) i Maciej Bogumił Nerkowski (baryton). Dyrygować będzie Kazimierz Dąbrowski.

W programie znane i lubiane utwory musicalowe i rozrywkowe A. L. Webera, J. Bocka, L. Bernsteina, E. Morricone, F. Sinatry, G. Wasowskiego, J. Petersburskiego, Z. Maciejowskiego i A. Zielińskiego.

Mimo zakończenia sezonu, zespoły kameralne suwalskiej orkiestry będą koncertować latem w parku Konstytucji 3 Maja w ramach "Lata z Cameratą". Pierwszy koncert już 24 czerwca (niedziela). Będzie można usłyszeć najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej.

Patron medialny: naszemiasto.pl

Małgorzata Trojanowska (1983) - sopran

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. W 2008 roku ukończyła dyrygenturę chóralną w klasie prof. Bożenny Sawickiej. W czerwcu br. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Iżykowskiej.
W czasie studiów uczestniczyła w kursach i seminariach prowadzonych m.in. przez: Liliannę Stawarz, Nicholasa Parle'a, Anitę Garancię, Jacka Laszczkowskiego, Urszulę Kryger, Olgę Pasiecznik, Józefa Fraksteina.

Jest finalistką V Międzynarodowego Konkursu im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej (2009), laureatką nagrody specjalnej na Konkursie „Kurpiński – Karłowicz – Koczalski” (2009), finalistką II Konkursu im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków (2011), laureatką III nagrody oraz nagrody specjalnej Konkursu im. Karola Kurpińskiego (2011), III Nagrody oraz Nagrody Publiczności III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w ramach 3. Letniej Akademii Śpiewu (2011), otrzymała
I Wyróżnienie i Nagrodę Specjalną ZASP podczas VI Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Złote Głosy”.

Jako solistka występowała dotychczas m.in. z Warszawską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Filharmonii Jeleniogórskiej, Łomżyńską Orkiestrą Kameralną, orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej, Suwalską Orkiestrą Kameralną Camerata dell’Arte, Orkiestrą Kameralną Musica Viva. Warsztat artystyczny doskonaliła również dzięki współpracy z dyrygentami: Zbigniewem Gracą, Jerzym Swobodą, Janem Miłoszem Zarzyckim, Piotrem Wijatkowskim, Martą Kluczyńską, Jerzym Salwarowskim, Nikolausem Pavilionisem. W czerwcu 2010 roku zadebiutowała w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w studenckim spektaklu operowym „Halka” Stanisława Moniuszki (wersja wileńska) w roli tytułowej. W 2011 roku wzięła udział w studenckiej realizacji „Wesela Figara” W. A. Mozarta w reżyserii Pawła Aignera (Białostocki Teatr Lalek).

Od 2007 roku współpracuje z Zespołem Muzyki Dawnej Diletto pod dyrekcją Anny Moniuszko, wykonując partie zespołowe i solowe. Współpracowała również
z zespołami Subtilior Ensemble i Sine Nomine pod dyrekcją Piotra Zawistowskiego
i orkiestrą Concerto Polacco Marka Toporowskiego.
W roku akademickim 2010/2011 za wyróżniające osiągnięcia w nauce otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MACIEJ BOGUMIŁ NERKOWSKI - baryton
Edukację muzyczną rozpoczął w 1999 roku w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Białymstoku na kierunku wokalnym w klasie prof. Violetty Bieleckiej.
Od 2003 do 2008 roku był studentem Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, którą to uczelnię ukończył z wyróżnieniem.
Współpracował z wieloma wybitnymi śpiewakami, m.in. z Jadwigą Rappé, Adamem Kruszewskim, Leonardem Mrozem, Ryszardem Karczykowskim, Marco Vinco, ze znanymi kameralistami: Mają Nosowską, Krystyną Borucińską, Robertem Morawskim i Jerzym Marchwińskim, reżyserami: Jitką Stokalską, Hanną Chojnacką, Michałem Znanieckim, Agatą Duda-Gracz oraz doskonalił swój warsztat wokalny na kursach Kazimierza Pustelaka i Alison Pearce.

Od 2000 roku wykonuje partie solowe zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. W 2002 roku wziął udział w prawykonaniu, a w 2005 roku w nagraniu utworu Miłosza Bembinowa RES TUA. W 2001 i 2006 roku zdobył pierwszą nagrodę w Konkursie Moniuszkowskim Pieśń wieczorna w Białymstoku. W sierpniu 2010 roku wraz z perkusistą Leszkiem Lorentem zajął drugie miejsce na XIV Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie. Wykonywał partie solowe i brał udział w nagraniach płyt: Zygmunt Stojowski Modlitwa za Polskę, op. 40 - kantata na sopran, baryton, chór mieszany, orkiestrę i organy do tekstu Zygmunta Krasińskiego w wykonaniu Chóru i Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, Moryto Masses - nagranie płytowe partii kantora w Missa solemnis. Hommage a Josquin Desprez Stanisława Moryty w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Zespołu Instrumentów Dętych Blaszanych, Karol Szymanowski - Pieśni kurpiowskie (partia solowa) w wykonaniu Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej, Muzyka chóralna - partia solowa w Madrygałach Stanisława Moryty.

Do jego repertuaru zaliczają się m.in. partie solowe takich utworów jak: Litanie ostrobramskie, Loteria, Jawnuta, Verbum nobile i Straszny Dwór S. Moniuszki, Zemsta nietoperza J. Straussa, Il mondo della luna J. Haydna, Le nozze di Figaro W. A. Mozarta, Bunt żaków T. Szeligowskiego, Carmina burana C. Orffa oraz West Side Story i Candide L. Bernsteina. W 2008 roku został stypendystą banku Société Générale i laureatem Muzycznego Forum Młodych Österreich Institut Polska. 26 kwietnia 2009 roku zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w spektaklu Lukrecja Borgia G. Donizettiego, a następnie wykonał partię na baryton amplifikowany w operze I. Xenakisa Oresteia. 25 czerwca 2010 r. debiutował partią Schaunarda w Cyganerii G. Pucciniego w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Perkusyjnej „Crossdrumming” w Warszawie, w Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, Festival Aujourd’hui Musiques w Perpignan, ,,Flaneries musicales” w Reims, Festival Novelum w Tuluzie.
Był członkiem zespołu muzyki średniowiecznej Pressus oraz zespołu muzyki bałkańskiej Sarakina, z którym nagrał płyty Junctions i Fryderykata. Obecnie współpracuje z LTL Opera Studio (Laboratorio Toscano per la lirica), Theatre de L’archipel w Perpignan, Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Operą i Filharmonią Podlaską, Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie oraz Teatrem Wielkim w Poznaniu i Filharmonią Narodową w Warszawie.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na suwalki.naszemiasto.pl Nasze Miasto