Wybory Parlamentarne 2019. Zobacz, kto ubiega się o mandat

helZaktualizowano 
Dziewięć komitetów wyborczych zarejestrowała w województwie podlaskim Państwowa Komisja Wyborcza. O mandat posła rywalizowac będzie ponad 200 osób, a wśród nich mieszkańcy Suwalszczyny. Na listach znajdziemy obecnych parlementarzystów: Bożenę Kamińską i Jarosława Zielińskiego, byłego posła Leszka Cieślika, ale też przedsiębiorców, emerytów, rolników, czy kierowcę.

13 października odbędą się wybory parlamentarne. Wtedy okaże się, który kandydat zostanie posłem, a do podziału jest 14 mandatów.
Przedstawiamy pełne listy PKW (kolejność zgoda z wykazem na stronie Państwowej Komisji Wyborczej)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
1. TYSZKIEWICZ Robert wydawca Białystok
2. TRUSKOLASKI Krzysztof ekonomista Białystok
3. KAMIŃSKA Bożena posłanka (ekonomistka) Suwałki
4. BORYSEWICZ Maciej Andrzej prawnik Łomża
5. CZYKWIN Eugeniusz dziennikarz Białystok
6. DEN Jolanta leśnik Czarna Białostocka
7. BIL-JARUZELSKI Krzysztof Janus prawnik Białystok
8. CIEŚLIK Leszek Stanisław (były poseł, urzędnik w starostwie) Augustów
9. ŁAWROWSKA Joanna Dorota adwokat Białystok
10. NOWAK Tadeusz Zenon nauczyciel akademicki Łomża
11. ZWOLIŃSKA Bożena Teresa samorządowiec Bielsk Podlaski
12. PIORUNEK Jacek radca prawny Łomża
13. GUTOWSKI Mateusz Damian pedagog Białowieża
14. RAŚ Andrzej zootechnik Mońki
15. ROSZKOWSKA Halina nauczyciel języka polskiego Osipy Lepertowizna
16. ŻERO Franciszek Krzysztof pracownik administracyjny Siemiatycze
17. DOLIWA Stanisław Adam nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Grajewo
18. SASINOWSKA Dorota monter Krajewo Borowe
19. KARASZEWSKA Katarzyna pedagog Suwałki
20. SAMUL Marek lekarz weterynarz Kolno
21. PYRKO Paulina pracownik administracyjny Grabówka
22. TALKOWSKI Bronisław emeryt Kruszyniany
23. SZCZYGIEŁ-ROGOWSKA Jolanta historyk Białystok
24. TARGOŃSKI Łukasz informatyk Białystok
25. ŁEPKOWSKA-GOŁAŚ Alicja urzędnik Łomża
26. KARCZEWSKA Wioletta Maria nauczyciel języka obcego
27. MALINOWSKA Beata pracownik administracyjny Fasty
28. CIMOSZEWICZ Tomasz przedsiębiorca Knyszyn

KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW
1. BASIEWICZ Mirosław technik rolnik Słobódka
2. KOCHANOWSKI Andrzej inżynier pożarnictwa Grajewo
3. BUCHOWSKA Monika inżynier rolnictwa Radziucie
4. SZKLARZEWSKI Karol przedstawiciel handlowy Szczuczyn
5. BOBROWSKA Krystyna ogrodnik Suwałki
6. KALIŃSKA Paula inżynier architektury wnętrz i krajobrazu Czarna Wieś
7. FIERTEK Józef przedstawiciel handlowy Łomża
8. BOŁTRUCZYK Kazimierz kierowca Warszawa
9. KOSMOWSKA Edyta pedagog Stawiane
10. OSIECKI Zygmunt teolog Słobódka
11. FLIS Monika teolog Rutka-Tartak
12. ŁAWRYNOWICZ Eugeniusz Zdzisław przedsiębiorca Augustów
13. GWIAZDA Ewa ekonomista Grajewo
14. BZURA Łukasz inżynier rolnictwa Niedźwiedzkie
15. KOZIKOWSKA Marta technik architektury krajobrazu Popowo
16. FLIS Ryszard kierowca Rutka-Tartak
17. BOŁTRUCZYK-KASABUŁA Monika specjalista zdrowia publicznego Białystok
18. KRASOWSKI Andrzej technik mechanik Wysokie Mazowieckie
19. STANKIEWICZ Elżbieta opiekunka Warszawa
20. PUCHNOWSKI Zbigniew Jacek jachtowy kapitan żeglugi wielkiej Augustów

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
1. WINNICKI Robert Artur publicysta Warszawa
2. KIEŁCZEWSKI Adam inżynier mechanik Grajewo
3. KRASOWSKI Krzysztof prawnik Białystok
4. NICEWICZ Stanisław rolnik Knyszewicze
5. MAJEWSKA Barbara nauczyciel języka obcego Białystok
6. JABŁOŃSKI Krzysztof technik rolnik Sobótka
7. GONTARSKA Marzanna kosmetyczka Grajewo
8. BIELAWSKI Wiesław Henryk przedsiębiorca Jurowce
9. DANILUK Jolanta referent do spraw usług Białystok
10. KOŁOSOWSKA Katarzyna sprzedawca Białystok
11. DZIEDZIC Zenon socjolog Suwałki
12. PROKOPOWICZ Paweł przedsiębiorca Kąty
13. KOŁAKOWSKI Adam prawnik Białystok
14. ZAJKO Katarzyna pracownik administracji Białystok
15. ROKICKI Mariusz programista Białystok
16. IWANOWSKA Adrianna pracownik fundacji Warszawa
17. WAIS Michał Eugeniusz fizyk Białystok
18. GRABOWSKA Monika pracownik biurowy Wasilków
19. SADOWSKI Jakub Andrzej sprzedawca Supraśl
20. BARANOWSKI Hubert student Białystok
21. PRZANOWSKA Izabela kosmetolog Nurzec-Stacja
22. LEWONIEWSKI Marcin radiolog Sobolewo
23. PROKOPOWICZ Anna Katarzyna ekonomista Białystok
24. KARWOWSKI Łukasz specjalista ds. sprzedaży Tyszki-Wądołowo
25. JĘDRZEJEWSKI Andrzej Tomasz architekt Białystok
26. KOSSAKOWSKI Mariusz inżynier BHP Białystok
27. ZABOROWSKA Karina ekonomista Podkamionka
28. STYPKA Maciej przedstawiciel handlowy Białystok

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1. KRAJEWSKI Stefan politolog Krajewo Białe
2. LECH Mirosław historyk Laskowszczyzna
3. GROCHOWSKI Wojciech ekonomista Grajewo
4. LESZCZYŃSKI Jerzy inżynier rolnictwa Ciechanowiec
5. CIEŚLUKOWSKI Cezary ekonomista Suwałki
6. ZAWISTOWSKA Agnieszka inżynier rolnictwa Brzóski Gromki
7. KULIKOWSKA Ewa ekonomista Rostołty
8. PŁOŃSKA Wiesława Bożenna technik budownictwa Białystok
9. KRZYŻANOWSKA Bożena dyrektor szkoły Siemiatycze
10. DYJUK Bogdan nauczyciel Augustów
11. RAFAŁOWSKI Krzysztof inżynier ochrony środowiska Kolno
12. BOBEL Maciej dyrektor domu kultury Patoki
13. MAGNUSZEWSKI Marian inżynier rolnik Mońki
14. KORONKIEWICZ Andrzej Zbigniew inżynier ochrony środowiska Augustów
15. JAKUBIAK Ewa nauczyciel akademicki nauki wojskowe Szabły Młode
16. SZCZYGIELSKA Agnieszka doradca rolniczy Sokółka
17. NOWAK Magdalena doradca finansowy Białystok
18. ALEKSIEJCZUK-SZOTKO Marta inżynier zootechniki Zabłudów - Kolonia
19. SAWICKI Sławomir inżynier elektryk Sokółka
20. CHOŁKO Tadeusz emeryt Płociczno Osiedle
21. JAKACKI Tomasz technik weterynarii Jakać Borki
22. JĘDZUL Joanna przedsiębiorca Suwałki
23. KAŹMIERCZAK Małgorzata ekonomista Wasilków
24. ZARZECKI Michał rolnik Żebry
25. KARCZEWSKA Małgorzata specjalista do spraw marketingu i handlu Bielsk Podlaski
26. RYKOWSKI Grzegorz radca prawny Białystok
27. PRZYBYLAK Irena Zofia emerytka Drozdowo
28. JANOWSKI Mikołaj inżynier rolnik Przechody

KOMITET WYBORCZY PRAWICA
1. PRZYCHODZEŃ Rafał inżynier inżynierii środowiska Łomża
2. LASKOWSKI Józef politolog Wiżajny
3. KAUC-DMOCHOWSKA Elżbieta prawnik Białystok
4. ROZMUS Marek Jerzy technik mechanik Białystok
5. OŚWIECIŃSKA Wioletta Ewa menadżer Pogorzałki
6. JABŁOŃSKI Franciszek Józef kierowca Mońki
7. GĄSKA Paweł inżynier inżynierii środowiska Łomża
8. WALENDZEWICZ Małgorzata ekonomista Suwałki
9. SIENKIEWICZ Rafał specjalista administracji publicznej Ruda
10. RANIK Bogumiła Ewa instruktor kulturalno-oświatowy Kolno
11. LIPIŃSKI Artur technik mechanik Łomża
12. LASKOWSKA Gabriela studentka Białystok
13. KWIATKOWSKI Benedykt inżynier budownictwa Białystok
14. RUTKOWSKI Roman Stefan elektryk Białystok
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. PIONTKOWSKI Dariusz nauczyciel historii Białystok
2. ZIELIŃSKI Jarosław parlamentarzysta, nauczyciel Suwałki
3. PASZKOWSKI Bohdan Józef radca prawny Białystok
4. GWIAZDOWSKI Kazimierz parlamentarzysta Mścichy
5. ŻALEK Jacek poseł Białystok
6. BASZKO Mieczysław Kazimierz nauczyciel wychowania fizycznego Sokółka
7. KOŁAKOWSKI Lech Antoni poseł na Sejm RP Łomża
8. KRYNICKA Bernadeta parlamentarzysta Łomża
9. WNOROWSKI Henryk Jan nauczyciel akademicki - nauki ekonomiczne Białystok
10. ANDRUSZKIEWICZ Adam parlamentarzysta Grajewo
11. MUZYK Agnieszka Barbara nauczyciel akademicki - nauki humanistyczne Łomża
12. SIEKIERKO Łukasz radca prawny Wysokie Mazowieckie
13. CZEPE Roman przedstawiciel władzy samorządowej Łapy
14. MODZELEWSKI Piotr pozostali wyżsi urzędnicy administracji rządowej Łomża
15. MADRAS Tomasz Stefan nauczyciel akademicki Białystok
16. JELSKA-JAROŚ Bożena Jolanta rolnik Franckowa Buda
17. PUCZYŁOWSKA Elżbieta nauczyciel nauczania początkowego Augustów
18. KUCHAREWICZ Grzegorz farmaceuta Białystok
19. SUPIŃSKI Rafał przedstawiciel władzy samorządowej Mońki
20. BIAŁY Alicja przedstawiciel władzy samorządowej Białystok
21. MIODUSZEWSKI Andrzej prezes Zambrów
22. NIENAŁTOWSKA Bożena dyrektor departamentu Kleosin
23. DZIATKOWSKI Marek rolnik Filipów Czwarty
24. ŁUKASZEWICZ Henryk nauczyciel informatyki w szkole podstawowej Hajnówka
25. BUJNO Bożena Teresa przedstawiciel władzy samorządowej Perlejewo
26. ZDUŃCZYK Agnieszka dyrektor szkoły Miastkowo
27. WASILEWSKA Izabela pedagog Ptaki
28. SZCZUDŁO Aleksandra dyrektor do spraw energetyki Ciechanowiec

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA
1. SAWICKI Marcin przedsiębiorca Białystok
2. SIKORSKI Piotr rolnik Modzele-Górki
3. KONIUCH Bogusław technik cyfrowych procesów graficznych Białystok
4. JANKOWSKA Edyta fryzjer Sidory
5. DANIŁOWSKI Igor doradca finansowy Łomża
6. BOBIK Joanna księgowa Toporki
7. KOSACKA Anna socjolog Sokółka
8. ROGOWSKA Monika przedstawiciel handlowy Lewickie Stacja
9. KOSNO Rafał Marcin przewodnik turystyczny Białystok
10. NIETUPSKI Cezary automatyk Białystok
11. CHORUŻA Katarzyna ekonomista Białystok
12. PAWŁOWSKI Piotr przedstawiciel handlowy Białystok
13. GRYCUK Grzegorz monter Białystok
14. KAMIEŃSKA Justyna przedszkolanka Narew
15. CZAPIEWSKI Adam technik informatyk Białystok

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
1. KRUTUL Paweł przedsiębiorca Białystok
2. KUSZNIERUK Piotr inżynier automatyki Białystok
3. ROSIŃSKA Katarzyna Ewa prawnik Białystok
4. PROKOPIUK Seweryn socjolog Widowo
5. MAŃCZUK Tomasz przedsiębiorca Lipsk
6. BOROWIK Janusz przedsiębiorca Białystok
7. REMBISZEWSKA Justyna socjolog Białystok
8. MURAWKO Elżbieta sprzedawca Suwałki
9. ARASIMOWICZ Renata technik rolnik Stara Dębszczyzna
10. CZERNIAWSKA Izabela Teresa nauczyciel Łomża
11. DEONIZIAK Joanna Grażyna pedagog Białystok
12. POPŁAWSKI Jakub nauczyciel akademicki - nauki techniczne Białystok
13. BIRGIEL Marcin administrator systemów komputerowych Suwałki
14. MATWIEJCZUK Jolanta Gertruda inżynier elektrotechniki Białystok
15. ŚNIADACH Mieczysław nauczyciel historii Kolno
16. JANOSZKA Grzegorz Jan instruktor terapii uzależnień Białystok
17. SKOWROŃSKI Adrian pozostali pracownicy obsługi biurowej Białystok
18. MIRONOWICZ Mikołaj inspektor nadzoru Białystok
19. ARTYSIEWICZ Michalina Daria studentka Zaścianki
20. ANDRUKIEWICZ Aleksandra Julia filolog języka nowożytnego Białystok
21. KRAWCZYK Anna Małgorzata technik rolnik Olszanka
22. JANICKI Dariusz Jerzy lekarz chirurg Łomża
23. OSIEJEWSKI Jakub filolog języka nowożytnego Białystok
24. WYSOCKA Kamila Maria pozostali pracownicy obsługi biurowej Białystok
25. JASIONEK Anna plastyk dekorator Bolcie
26. DROBEK Grzegorz informatyk Szepietowo Wawrzyńce
27. SIELAWA Magdalena prawnik Białystok
28. KORONKIEWICZ Wojciech Janusz dziennikarz Białystok

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
1. DYMKO Łukasz przedsiębiorca Białystok
2. PROSIŃSKI Zbigniew menadżer Łomża
3. MAKSIMIUK Janusz politolog Białystok
4. PIWNIK Anna nauczyciel biologii Zaścianki
5.JAKIMIUK Dawid przedsiębiorca Bielsk Podlaski
6. HARABURDA Katarzyna Sylwia sprzedawca Augustów
7. KUBIAK Rafał operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych Białystok
8. STROCIAK Halina technik budowlany Sochonie
9. KONIUCH Izabela sprzedawca Białystok
10. BAILEY Agnieszka pośrednik w obrocie nieruchomościami Wasilków
11. WOJNO Sylwester rolnik Szepietowo
12. KAPŁANOW Łukasz operator kontroli bezpieczeństwa Augustów
13. PONIATOWSKA Beata menadżer gastronomii Ciechanowiec
14. NYSZTOR Justyna przedsiębiorca Kostry-Noski
15. KUŹNICKA Anna statystyk medyczny Choroszcz
16. MAZUR Joanna specjalista administracji publicznej Szepietowo
17. KALICKI Adrian nauczyciel wychowania fizycznego Szepietowo
18. KUBIAK-BABIŃSKA Joanna Agnieszka nauczyciel wychowania fizycznego Białystok
19. NAUMIUK Piotr rolnik Kaniuki
20. BAGIŃSKI Krzysztof Janusz informatyk Lubin
21. GRABKA-LEVIN Kamila Anna pracownik obsługi biurowej Ścinawa
22. KOCHOWICZ Krzysztof Longin projektant grafiki Lubin
23. KANIA Kazimierz Edward technik mechanik Lubin
24. KALICIŃSKA Barbara pracownik administracyjny Żabice
25. SZWIEC Bogumiła Małgorzata specjalista administracji publicznej Lubin
26. KALISKA Kamila Barbara pracownik obsługi biurowej Lubin
27. WASILEWSKI Wojciech radca prawny Brańsk.

Zobacz koniecznie: Oddając krew ratujesz życie - dlaczego warto oddawać krew?[/i]

Wideo

Materiał oryginalny: Wybory Parlamentarne 2019. Zobacz, kto ubiega się o mandat - Augustów Nasze Miasto

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

F
Fm

Kaminska?ci zrobiła dla wyborców?nic!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3