Włócznie Jaćwingów 2020 Suwałki. Zobaczcie, kto i za co otrzymał statuetkę prezydenta [Zdjęcia]

hel
Dziesięć Włóczni Jaćwingów - nagród za osiągnięcia i działalność na rzecz rozwoju oraz promocji Suwałk wręczył prezydent miasta Czesław Renkiewicz. Podczas sobotniej gali statuetki otrzymało 10 osób, a w sumie laureatów jest ponad 100

Podczas sobotniej (22 lutego) gali prezydent miasta nagrodził kolejne osoby Włóczną Jaćwingów. To wyróżnienie za wybitne osiągnięcia oraz działania na rzecz rozwoju gospodarczego, ale też promocję miasta wręczane było po raz 18.
Oto tegoroczni laureaci:

Irina Popova - pedagog, instruktor i choreograf zespołu Studia Tańca ,,Radość” działającego w Suwalskim Ośrodku Kultury, instruktorka pochodząca z Ukrainy z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Od 2015 roku mieszka w Suwałkach. Jest pomysłodawczynią, autorką, reżyserem i choreografem dużych produkcji taneczno-muzycznych, takich jak: „Zuzia i przyjaciele” czy „Doktorek Honorek”. Spektakle te cieszą się świetnym odbiorem wśród publiczności, która rokrocznie zapełnia salę SOK.
Tancerze Studia RADOŚĆ mają na swoim koncie szereg nagród w konkursach i festiwalach tanecznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, m.in: na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”, IV Międzynarodowym Festiwali Tanecznym Adriatic Zadar Open w Chorwacji, Zawodach Tanecznych Karnawał Dance Fest 2019.
Nagrodę Włócznia Jaćwingów otrzymuje za wniesienie nowej jakości w program edukacji artystycznej dzieci i młodzieży z naszego miasta oraz za działania artystyczne, które przyczyniają się do promocji Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz Suwałk w kraju i zagranicą

Irena Mickiewicz - dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach. Hospicjum mieści się w zbudowanym specjalnie na jego potrzeby budynku o powierzchni 3000 m2 przy ul. Szpitalnej 54. Opieką hospicyjną objętych jest codziennie 72 pacjentów, a świadczeniami z zakresu opieki długoterminowej około 80 pacjentów.
W 2019 r. placówka pozyskała dotację z Unii Europejskiej w wysokości 1,3 mln zł, za którą zakupiony zostanie sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Trwają prace nad dalszą rozbudową Hospicjum, która powinna zakończyć się w kwietniu 2020 r.
Nagrodę Włócznia Jaćwingów Irena Mickiewicz otrzymuje za współautorstwo w tworzeniu suwalskiego Hospicjum, rozwoju jego bazy, pozyskiwaniu środków na bieżącą działalność oraz kształtowaniu wizerunku niezwykle ważnej instytucji pomocowej w mieście.

Stanisław Łobacz - działacz społeczny. Od 1981 r. członek, a od 1990 r. Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Oddział w Suwałkach, aktywny filatelista, członek Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej „GARNIZON SUWAŁKI”. Posiada liczne odznaczenia honorowe, m.in. Brązowy Krzyż Zasługi i odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej.
Stanisław Łobacz jest autorytetem w środowisku numizmatyków i filatelistów. Posiada znacząca kolekcję monet, medali, banknotów i walorów filatelistycznych, które wykorzystuje do wystaw organizowanych w obiektach kulturalnych i wojskowych naszego miasta. Był organizatorem ponad 20 wystaw, m.in.: 70 rocznica Odzyskania Niepodległości Polski, Z Mennicy i Poczty, Obchody 90 Urodzin Andrzeja Wajdy.
Nagrodę Włócznia Jaćwingów otrzymuje za aktywną współpracę z jednostkami kultury i pomoc w pozyskiwaniu sponsorów. Za udział jako Józef Piłsudski w różnych wydarzeniach miejskich. Za inicjatywę odbudowy orłów na zabytkowej bramie dawnych koszar przy ul. Pułaskiego.

Państwo Warakomscy
Rodzina Państwa Warakomskich jest organizatorami Międzynarodowego Memoriału im. Ireny Warakomskiej. Wydarzenie wpisało się na stałe w miejski kalendarz imprez sportowych. W ubiegłorocznej, trzeciej edycji wzięło udział około 320 zawodników w wieku od 6 do 82 lat z całego świata. Wśród nich byli też arcymistrzowie.
Ogromna determinacja i mobilizacja organizatorów sprawia, że z roku na rok liczba uczestników i kibiców rośnie, a ci pierwsi chętnie wracają do Suwałk i biorą udział w kolejnych edycjach turnieju.
Poprzez organizację wydarzenia uczczona jest pamięć śp. Ireny Warakomskiej, która w latach 2002-2012 była prezesem Klubu Szachowego Hańcza.
Nagrodę Włócznia Jaćwingów otrzymuje za wkład w popularyzację gry w szachy oraz organizację Międzynarodowego Memoriału im. Ireny Warakomskiej.

Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Alternatywa”
Stowarzyszenie Integracji Społecznej „ALTERNATYWA” działa od 2008 roku na polu budowania systemu działań wspierających funkcjonowanie i wyrównywania szans osób i rodzin z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Dodatkowo realizuje zadania z zakresu promocji i profilaktyki zdrowotnej, integracji kulturalnej oraz działalności na rzecz równości praw kobiet i mężczyzn.
W 2019 r. zorganizowała Podlaskie Dni Rodziny skierowane do osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną, Regionalny Bal Andrzejkowy dla Osób Niepełnosprawnych „Czary mary – zmieniamy świat na weselszy”, XXVIII Spartakiadę Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.
Stowarzyszenie Integracji Społecznej „ALTERNATYWA” nagrodę Włócznia Jaćwingów otrzymuje za działania w minionym roku, które objęły kilkaset osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, przyczyniając się do poprawy ich funkcjonowania w środowisku rodzinnym oraz wzmocnienia poczucia własnej wartości.

Prognosis Sp. z o.o.
Firma Prognosis powstała w 2016 r. jako jeden z pięciu start-upów zakwalifikowanych do programu „Platformy Startowe dla Nowych Pomysłów „Hub of Talents”. Założyli ją Joanna i Paweł Konopko. W kwietniu ubiegłego roku spółka podpisała umowę inwestycyjną z Impel S. A., który przejął 24% udziałów w firmie.
PROGNOSIS to firma, która zajmuje się zarządzaniem energią elektryczną w przedsiębiorstwach oraz optymalizacją kosztów energii. Zapewnia kompleksową obsługę autorskim systemem Prognosis, który został opracowany w ramach prac badawczych. System pozwala na osiągnięcie znacznych oszczędności energii elektrycznej. Firma była wielokrotnie nagradzana, m.in. zdobyła I-wsze miejsce w międzynarodowym konkursie im. Anity Borg w 2015 r. organizowanym przez firmę Google czy I-wsze miejsce w kategorii najbardziej innowacyjnej mikro firmy usługowej w woj. podlaskim.
Firma Prognosis otrzymuje Nagrodę Włócznia Jaćwingów za innowacyjne rozwiązania pozwalające na możliwość zarządzania energią elektryczną, dzięki urządzeniom zdalnie odczytującym stan liczników i aplikacji do zarządzania zużyciem prądu.

Bal prezydenta Suwałk. Bawiło się kilkaset osób, a wśród nich... [ZDJĘCIA]

Mariusz Łanczkowski – firma ASTORIA Suwałki S.C

Firma ASTORIA jest firmą rodzinną, działającą od 1997 r. Posiada największe w Suwałkach Centrum Bankietowe o łącznej pow. 2000 m2. Atutem firmy jest wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowana kadra oraz doskonała kuchnia, która jest ceniona z uwagi na wysoką jakość swoich produktów. Kilka z nich otrzymało rekomendacje Podlaskiej Organizacji Turystycznej oraz inne nagrody i wyróżnienia.
Pan Mariusz Łanczkowski angażuje się w działania oświatowo-edukacyjne w obszarze kształcenia zawodowego młodzieży w zawodzie kucharz. Jest też Przewodniczącym Komisji Egzaminacyjnej przy suwalskim Cechu, którego jest członkiem. Działa w Izbie Przemysłowo-Gospodarczej w Suwałkach.
Wspiera finansowo działalność różnych suwalskich organizacji pozarządowych i społecznych, m.in. UKS „Technik”, Akademię Piłkarską Wigry Suwałki, Stowarzyszenie „SALOS” i Stowarzyszenie „ALTERNATYWA”.
Pan Mariusz Łanczkowski otrzymuję nagrodę Włócznia Jaćwingów w kategorii produkt za fachowość w branży gastronomicznej oraz działalność i wsparcie w obszarze społecznym.

Jarosław Jutkiewicz z - trener i działacz sportowy, który tworzył Komitet Założycielski Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Zespole Szkół Rolniczych.
Pan Jarosław Jutkiewicz od początku istnienia jest Sekretarzem Lekkoatletycznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hańcza”. W ciągu ponad 40 lat pracy wychował i wyszkolił wielu znakomitych suwalskich sportowców. Jest również sędzią głównym na zawodach lekkoatletycznych organizowanych w ramach Miejskiej oraz Wojewódzkiej Rywalizacji Sportowej. Jego praca i zaangażowanie przyczyniło się do rozwoju sportu w naszym mieście.
Nagrodę Włócznia Jaćwingów otrzymuje za całokształt swojej pracy związanej ze wsparciem suwalskiej lekkoatletyki.

Malow Sp. z o.o.
Malow to jeden z największych europejskich producentów mebli metalowych produkujący co roku ok. 280 tys. szt. wyrobów o łącznej wartości sprzedaży ok. 45 mln EURO. Produkty cenione są w kraju i zagranicą za wysoką jakość i nowoczesny wygląd.
Spółka ma swoją siedzibę i fabrykę na terenie Strefy Ekonomicznej w Suwałkach. Historia firmy to już ponad 35 lat na rynku: Polam – Litpol – Malow.
Poprzez swój stały rozwój i inwestycje Spółka „Malow” pełni ważną rolę na lokalnym rynku pracy i wyznacza standardy, które muszą brać pod uwagę inne firmy poszukujące pracowników na suwalskim rynku. Przewodniczący Rady Nadzorczej, Henryk Owsiejew za największy swój kapitał uważa zaufanie klientów oraz stabilną, doświadczoną, zaangażowaną załogę, na którą składa się Zarząd Spółki, kadra kierownicza i wszyscy pracownicy.
Obecnie Malow zatrudnia ponad pół tysiąca osób. Spółka stawia na ciągły rozwój. Malow to firma, która od lat wspiera suwalską kulturę oraz sport. Jest sponsorem tytularnym suwalskiej drużyny
badmintona a w ostatnim roku dołączyła do nazwy suwalskiej drużyny siatkówki, która występuje w polskiej Pluslidze pod nazwą Ślepsk Malow Suwałk.
Dotychczasowa działalność firmy zasługuje na uhonorowanie ich pracy wyjątkową nagrodą „Włóczni Jaćwingów" z diamentem.

Tu oglądasz: Smog skraca życie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3