Wigry zremisowały u siebie z Pelikanem Łowicz

Robert Orzechowski
Piłkarze Wigier rozpoczęli od mocnego uderzenia juz w 4. minucie piłka trafia do nie pilnowanego na lewej stronie pola karnego Adama Pomiana, a młody napastnik spokojnym strzałem po ziemi w długi róg pokonał Sabelę. W 8. minucie mogło być 1:1. Bliski zdobycia gola był Konrad Koźmiński, który wyszedł sam na sam z Salikiem. Bramkarz Wigier sparował strzał na rzut rożny.

Chwilę później Grażvydas Mikulenas zagrał na prawą stronę do Pawła Walickiego, który jeszcze zza pola karnego strzelił zewnętrzną częścią stopy i.... piłka trafia w słupek bramki Pelikana.

Goście otrząsnęli się po pierwszej fali ataków Wigier i zaczęli zagrażać bramce Karola Salika. Na efekty nie trzeba było długo czekać. w 26 minucie Sebastian Świerzbiński stracił piłkę w środku pola. Futbolówka trafiła do Michała Łochowskiego, który uderzył zza pola karnego. Piłka po koźle wpadła do bramki.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Wigier mieli dwie bardzo dobre okazje do zdobycie gola. W 37. minucie Sebastian Radzio przejał piłkę, ale źle podał do wychodzącego na czystą pozycję Adama Pomiana. Chwilę później ten sam zawodnik zmarnował sytuację sam na sam z Sabelą.

Druga odsłona rozpoczęła się od szarpanej gry z obu stron i niecelnych strzałów piłkarzy Wigier. Podopieczni trenera Marka Witkowskiego probowali różnych sposobów na sforsowanie obrony gości, ale Pelikan umiejętnie rozbijał ataki gospodarzy.

W 80. minucie bramkarz z Łowicza obronił strzał z dystansu i wpadł przy tym na słupek. W tej sytuacji nie obyło się bez pomocy masażysty. Chwiłę później Wigry miały rzut wolny w okolicach pola karnego gości. Jednak wrzutkę Mikulenasa, Sabela złapał bez problemów. W końcowych minutach gry nie działo się już zbyt wiele ciekawego i Wigry musiały podzielić się punktami z Pelikanem.

Wigry Suwałki - Pelikan Łowicz 1:1 (1:1).
Bramki: Adam Pomian 4 - Michał Łochowski 26.

Wigry: Karol Salik - Tomasz Bajko, Marcin Rogoziński, Tomas Statkevicius, Paweł Walicki, Andrey Usachev, Michał Danilczyk, Sebastian Świerzbiński, Sebastian Radzio (90. Michał Omilianowicz), Adam Pomian (76. Krystian Słowicki), Grażvydas Mikulenas.

Pelikan: Witold Sabela - Łukasz Gołka, Piotr Gawlik, Sebastian Przybyszewski, Wojciech Marcinkiewicz, Radosław Domińczak (75. Patryk Pomianowski), Michał Gamla, Michał Łochowski, Michał Adamczyk, Konrad Koźmiński, Konrad Kowalczyk (90. Damian Kosiorek).

Sędziował: Mariusz Wiśniewski (Olsztyn).