Wigry wygrały sparing z FK Dainava Alytus 4:0.

Robert Orzechowski
Wigry Suwałki wygrały w Mariamplou ostatni meczu kontrolny i pokonały szósty zespół litewskiej ekstraklasy FK Dainava Alytus 4:0.

Wigry były zespołem bezdyskusyjnie lepszym, a zdobywając przy tym cztery gole pokazały, że nasz zespół jest gotowy do rozpoczęcia walki w II Lidze Grupy Wschodniej. Bramki zdobyli: Mikulenas dwie (15' i 51'), Pawlak (76') i Brokas (82').

Skład Wigier: Salik - Bajko, Rogoziński, Niewulis, Statkievicius, Słowicki, Świerzbiński, Lauryn, Ł. Walicki, Mikulenas, Brokas.

W drugiej połowie na boisku pojawili się: Grabowski, P. Walicki, Makarewicz, Darda, Pomian, Pawlak, Sawicki, Ołowniuk.

Po spotkaniu zadowolenia nie krył trener Wigier Donatas Vencevicius.

"Jestem bardzo zadowolony z wyniku a przede wszystkim z tego, że zdobyliśmy cztery gole. W pierwszej połowie popełniliśmy zdecydowanie zbyt wiele prostych strat w środku pola i ten element musimy koniecznie poprawić. Po grze zespołu widać, że jesteśmy gotowi do środowego s potkania Pucharu Polski z Mazurem Karczew. Jedziemy tam po zwycięstwo i awans do kolejnej rundy Pucharu" mówił po sobotnim spotkaniu trener Wigier.

Źródło: Michał Paruch, Specjalista ds. marketingu i rekalmy - Suwalski Klub Sportowy "Wigry"