Wigry Suwałki zremisowały na wyjeździe ze Startem Otwock

Robert Orzechowski
W meczu 28. kolejki II ligi Wigry Suwałki zremisowały na wyjeździe ze Startem Otwock 3:3. Klasycznym hattrickiem popisał się gwiazdor Biało-niebieskich, Litwin Grażvydas Mikulenas.

Pierwsza połowa nie zapowiadała aż takich emocji w tym spotkaniu. Piłkarze zeszli do szatni przy bezbramkowym remisie. W drugiej części gry jako pierwsi do siatki trafili gospodarze. W 55. minucie Karola Salika pokonał Bartosz Bobrowski. Dwie minuty później po raz pierwszy w tym meczu na listę strzelców wpisał się Grażvydas Mikulenas. Po golu dla gości nie minęła minuta, a Start po raz kolejny wyszedł na prowadzenie, gola na 2:1 zdobył Sebastian Kęska.

Wigry nie pozostawały dłużne i po 63. minutach gry było już 2:2, a gola zdobył niezawodny Mikulenas. W 79. minucie po raz pierwszy w tym spotkaniu na prowadzenie wyszli przyjezdni. Rzut karny na bramkę zamienił Mikulenas i wydawało się, że suwalczanie mogą wywieźć z Otwocka 3 punkty. Jednak kilka minut przed końce meczu Karola Salika pokonał Piotr Sobótka i ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

Start Otwock - Wigry Suwałki 3:3 (0:0)
Bramki: Bartosz Bobrowski 55, Sebastian Kęska 58, Piotr Sobótka 86 - Gražvydas Mikulėnas 57, 63, 79-k

Składy wyjściowe:

Start Otwock: Dawid Bułka - Bartosz Bobrowski, Jacek Moryc, Bartłomiej Pacuszka, Paweł Nowotka, Sebastian Kęska, Mikołaj Tokaj, Jarosław Mazurkiewicz, Jarosław Kęska, Patryk Kamiński, Wojciech Wocial.

Wigry Suwałki: Karol Salik - Tomasz Bajko, Marcin Rogoziński, Przemysław Makarewicz, Rafał Darda, Adam Pomian, Kamil Lauryn, Sebastian Świerzbiński, Tomasz Sawicki, Grażvydas Mikulenas, Dawit Dżanelidze.

Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódzki ZPN)