Wigry Suwałki przegrały na wyjeździe ze Świtem

Robert Orzechowski
Wigry Suwałki nie sprostały wiceliderowi rozgrywek II-ligi i przegrały na wyjeździe w meczu 25. kolejki Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki 1:3.

Mecz od samego początku ułożył się dobrze dla gospodarzy. Już w 6 minucie Kosiec pokonał z rzutu wolnego Salika, a kilka chwil później rzut karny na gola zamienił Czerkas. Pomimo całkiej dobrej gry w pierwszej połowie goscie nie zdołali zdobyc gola kontaktowego.

Sztuka ta udała się po przerwie. W 55. minucie po wrzutce Bajki piłkę głową do siatki posłał Darda. Niestety niedługo po bramce kontaktowej Wigry musiały grać w 10-tkę, gdyz drugą żółtą kartkę ujrzał Rogoziński. W 71. minucie mogło być 2:2, ale piłka po strzale Dżanalidze trafiła w poprzeczkę. W 82. minucie sam na sam z Salikiem wyszedł Czerkas i pewnym strzałem ustalił wynik na 3:1.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki 3:1 (2:0)
Bramki: Rafał Kosiec 6, Adam Czerkas 10- k, 81 - Rafał Darda 55

Świt: Bigajski - Lendzion, Reginis, Gmitrzuk, Szymiczek, Kosiec (64. Galicki), Obem, Enow, Maślanka (89. Kończyński), Czerkas (82. Strzałkowski), Zjawiński.
Wigry: Salik - Świerzbiński, Łukasz Walicki (35. Sawicki), Makarewicz, Pomian (86. Paweł Omilianowicz), Bajko, Lauryn, Statkevicius, Rogoziński, Darda, Dżanelidzie( 89. Byliński).

Żółte kartki: Enow - Salik, Rogoziński.

Czerwona kartka: Rogożiński (58, Wigry za dwie żółte)

Sędziował: M. Czyżewski (Olsztyn)