Wigry Suwałki pokonały lidera Znicza Pruszków

Robert Orzechowski
Świetnie drugoligowe rozgrywki wznowiły Wigry Suwałki, które pokonały na wyjeździe dotychczasowego lidera Znicza Pruszków 2:0 (1:0). Gole dla suwalczan zdobyli Dawit Dżanelidze oraz Tomasz Bajko.

Szczęśliwą passę Znicza przed własną publicznością skończyły Wigry Suwałki, które przystąpiły do spotkania bardzo zdeterminowane i prezentowały się zdecydowanie lepiej niż rywal.

Bardzo szybko, bo już w 3. minucie prowadzenie objęły Wigry. Sebastian Świerzbiński podał piłkę do Grażvydasa Mikulenasa, który oszukał bramkarza i dośrodkował wprost na głowę Dawita Dżanelidze, który umieścił futbolówkę w bramce. W kolejnej akcji w polu karnym faulowany był Dżanelidze, jednak arbiter nie zdecydował się odgwizdać rzutu karnego.

W pierwszej połowie obie drużyny miały jeszcze po jednej okazji na zdobycie bramki. Najpierw Dżanelidze zdobył gola, jednak arbiter nie uznał go twierdząc, iż Gruzin był na pozycji spalonej. Następnie zamieszania w polu karnym Wigier omal nie wykorzystali gospodarze, bowiem strzał jednego z zawodników Znicza zatrzymał się na słupku suwalskiej bramki, a dobitkę skutecznie obronił bramkarz.

W drugiej połowie optyczną przewagę również osiągnęli piłkarze Wigier. Gospodarze największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry, jednak za każdym razem na posterunku był Karol Salik. Przypadkową bramką można nazwać trafienie, które w 60. minucie zanotował Tomasz Bajko. Kapitan Wigier próbował dośrodkować w pole karne, jednak wyszedł z tego strzał, który odbił się od słupka i wpadł do bramki zaskoczonego Małeckiego. W kolejnych fragmentach atakować próbował Znicz, ale bez wymiernych efektów.

W Pruszkowie miała miejsce sytuacja, podobna do tej w Sokółce, jednak na mniejszą skalę. Na stadion nie wpuszczono kibiców Wigier Suwałki, bowiem do klubu przed meczem nie doszła lista imienna...10 osób. Suwalczanie nie mogli wejść zarówno na sektor gości, jak i sektor gospodarzy. Przyjezdni postanowili prowadzić doping spoza stadionu, jednak po chwili pojawiła się Straż Miejska i Policja, która bezprawnie kazała oddalić się od obiektu Znicza.

Zwycięstwo pozwoliło awansować Wigrom na szóste miejsce w drugoligowej tabeli (27 punktów). W kolejnym wyjazdowym spotkaniu ligowym, które odbędzie się 19 marca (sobota) Wigry Suwałki skonfrontują się z zajmującym przedostatnią lokatę w tabeli Motorem Lublin. Początek meczu o godzinie 14:00.

Znicz Pruszków - Wigry Suwałki 0:2 (0:1)
Bramki: Dawit Dżanelidze 3', Tomasz Bajko 61'.

Znicz: Małecki - Tomczyk, Jędrzejczyk, Kowalski, Januszewski - Rackiewicz, Osoliński, Karcz (61' Witkowski), Zaborowski (32' Rybaczuk) - Bylak (74' Kopciński) Feliksiak (72' Kasztelan).

Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Darda, Statkevicius - Pomian, Lauryn, Świerzbiński, Krusa (76' Słowicki), Mikulenas, Dżanelidze (81' Sawicki).

Żółte kartki: Tomczyk, Januszewski, Karcz (Znicz) - Krusa, Dżanelidze (Wigry).

Sędzia: Leszek Gawron (Mielec).