Od wtorku do końca maja wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie Kościuszki z Mickiewicza oraz ulicą Waryńskiego, a także ulica Mickiewicza. Zarząd Dróg i Zieleni apeluje do kierowców, aby, jeśli to możliwe, omijali centrum. A jeśli już muszą tędy przejeżdżać to przygotowany jest dla nich objazd, który prowadzi ulicami 24 Sierpnia, Zarzecze, Bakałarze-wską, księdza Hamerszmita i Placem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Na czas remontu zmienią się również trasy przejazdu autobusów miejskich nr 3, 5, 6, 10, 11, 12, 16, 19 i 21.
Przebudowa drogi jest konieczna, ponieważ w wybrukowanej nawierzchni tworzą się dziury utrudniające przejazd. Władze miasta mają nadzieję, że problem rozwiąże inny sposób ułożenia kostki. Tym razem ma ona tworzyć tzw. łuki rzymskie.
– Zastosowanie tej metody spowoduje, że kostka będzie lepiej przylega do siebie, a szczeliny między elementami będą mniejsze. Łuki między kostkami zostaną wypełnione mieszanką piaskowo-cementową – informuje Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta.
Suwałki. Kościuszki znowu będzie rozkopana [ZDJĘCIA Z BUDOWY ULICY]
Aby zminimalizować utrudnienia, inwestycja została podzielona na trzy etapy. Pierwszy rozpoczyna się dzisiaj i po zmodernizowaniu skrzyżowania prace będą odbywały się na Kościuszki, od rozjazdu do przejścia dla pieszych. Ten etap zostanie zakończony do końca czerwca. Później nastąpi 2-tygodniowa przerwa, ponieważ na Kościuszki będzie ustawiona scena na potrzeby festiwalu bluesowego.
Cała inwestycja ma być zakończona do końca października tego roku.
W związku z inwestycją zmieniają się trasy przejazdu autobusów komunikacji miejskiej:
Linia nr 3
Wychodne, Zielone Królewskie, Poddubówek, Raczkowska, Wojska Polskiego, 24 Sierpnia, Zarzecze, Bakałarzewska, Mickiewicza, Hamerszmita, Plac Piłsudskiego Kościuszki i dalej wg rozkładu jazdy.
Sejneńska, Utrata, Dwernickiego, Kościuszki, Plac Piłsudskiego, Hamerszmita, Mickiewicza, Bakałarzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, Kościuszki i dalej wg rozkładu jazdy
Wychodne, Zielone Kamedulskie, Bakałarzewska, Grunwaldzka, 24 Sierpnia, Wigierska, 1 Maja Pętla
Poddubówek, Raczkowska, Wojska Polskiego, Wigierska, 1 Maja Pętla; (obecnie kursuje ul. Kościuszki, ul. Waryńskiego)
Linia nr 5
Linia nr 5
Linia nr 5
Żywa Woda, Biała Woda, Krzywólka, Szpitalna, Reja, Kościuszki, Hamerszmita, Mickiewicza, Bakałarzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, Wigierska, 1 Maja Pętla; (obecnie kursuje ul. Mickiewicza, ul. Waryńskiego)
Kościuszki, Hamerszmita, Mickiewicza, Bakałarzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, Wigierska, Noniewicza i dalej wg rozkładu jazdy; (obecnie kursuje ul. Mickiewicza, ul. Waryńskiego)
Linia nr 6
Linia nr 6
Linia nr 6
Szpitalna, Reja, Kowalskiego, Pułaskiego, Świerkowa, Dwernickiego, Kościuszki, Plac Piłsudskiego, Hamerszmita, Mickiewicza, Bakałarzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, Kościuszki i dalej wg rozkładu jazdy; (obecnie kursuje ul. Kościuszki)
Linia nr 10
Pułaskiego, Dwernickiego, Noniewicza, Wigierska, 1 Maja Pętla; (obecnie kursuje ul. Kościuszki)
Pułaskiego, Dwernickiego, Kościuszki, Plac Piłsudskiego, Hamerszmita, Mickiewicza, Bakałarzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, Kościuszki i dalej wg rozkładu jazdy; (obecnie kursuje ul. Kościuszki)
powrót: Wojska Polskiego, II, Papiernia, Wojska Polskiego, Wigierska, Noniewicza i dalej wg rozkładu jazdy; (obecnie kursuje ul. Kościuszki, ul. Waryńskiego)
Linia nr 11
Warszawska, Raczkowska, Powstańców Wielkopolskich, Grunwaldzka, Bakałarzewska, Mieszka, Filipowska, Bakałarzewska, Mickiewicza, Hamerszmita, Plac Piłsudskiego, Kościuszki, Bulwarowa i dalej wg rozkładu (obecnie kursuje ul. Mickiewicza, ul. Waryńskiego)
Linia nr 12
Linia nr 12
Linia nr 12
Wojska Polskiego, Warszawska, Raczkowska, Wojska Polskiego, Wigierska, Noniewicza, Waryńskiego i dalej wg rozkładu jazdy; (obecnie kursuje ul. Kościuszki, ul. Waryńskiego)
Linia nr 16
Linia nr 16
Linia nr 16
Krzywólka, Szpitalna, Reja, Kowalskiego, Pułaskiego, Świerkowa, Dwernickiego, Kościuszki, Plac Piłsudskiego, Hamerszmita, Mickiewicza, Bakałarzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, Kościuszki i dalej wg rozkładu jazdy; (obecnie kursuje ul. Kościuszki)
powrót: Dubowo/TANNE, Raczkowska, Wojska Polskiego, Wigierska, Noniewicza i dalej wg rozkładu jazdy; (obecnie kursuje ul. Kościuszki, ul. Waryńskiego)
Linia nr 19
Linia nr 19
Linia nr 19
Północna, Kolejowa, Świerkowa, Nowomiejska, Pułaskiego, Kowalskiego, Reja, Kościuszki, Plac Piłsudskiego, Hamerszmita, Mickiewicza, Bakałarzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, Kościuszki i dalej wg rozkładu jazd; (obecnie kursuje ul. Kościuszki)
powrót: Wojska Polskiego, II, Papiernia, Wojska Polskiego, Wigierska, Noniewicza i dalej wg rozkładu jazdy; (obecnie kursuje ul. Kościuszki, ul. Waryńskiego)
Linia nr 21
Linia nr 21
Linia nr 21
Północna, Kolejowa, Świerkowa, Nowomiejska, Pułaskiego, Kowalskiego, Reja, Kościuszki, Plac Piłsudskiego, Hamerszmita, Mickiewicza, Bakałarzewska, Zarzecze, 24 Sierpnia, Kościuszki i dalej wg rozkładu jazdy; (obecnie kursuje ul. Kościuszki)
powrót: Poddubówek, Raczkowska, Brylantowa, Szafirowa, Raczkowska, Wojska Polskiego, Wigierska, Noniewicza i dalej wg rozkładu jazdy; (obecnie kursuje ul. Kościuszki, ul. Waryńskiego)
Tu oglądasz: Uwaga kierowcy! Są nowe znaki drogowe
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?