W 5. kolejce PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki przegrał Cerrad Enea Czarnymi Radom

red
Ślepsk Malow Suwałki
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali w meczu 5. kolejki PlusLigi z Cerrad Enea Czarnymi Radom 1:3 . - W końcówkach nasi rywale zachowali więcej zimnej krwi - ocenia szkoleniowiec biało-niebieskich Andrzej Kowal

Mecz rozpoczął as serwisowy Rafała Faryny, atakującego Cerrad Enea Czarnych Radom. Nie pozostał mu dłużny Cezary Sapiński, środkowy gospodarzy, który również zanotował punktową zagrywkę, co zwiastowało zgromadzonym w hali kibicom wiele emocji. Obie drużyny przeplatały dobre akcje z tymi, których przebieg warto pominąć. Z każdą minutą rosła jednak przewaga “Wojskowych”, którzy zatrzymywali wszelkie zapędy biało-niebieskich. Ostatecznie radomianie wygrali pierwszego seta wynikiem 28:26. Kolejny set dał nadzieję kibicom biało-niebieskich. Starcie zakończyło się wynikiem 25:23 ale w kolejnych setach już tak dobrze nie było. Zakończyły się one wynikami 27:29, 23:25 dla gości. MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem został Bartłomiej Lemański, środkowy Cerrad Enea Czarnych Radom.

Andrzej Kowal komentując występ swoich podopiecznych powiedział, że był to mecz walki.

- Na tyle dziś było nas stać - dodał. - Rywale w końcówkach zachowali więcej zimnej krwi.

Składy zespołów:

Ślepsk Malow Suwałki: Makowski (1), Bołądź (18), Takvam (16), Buchowski (14), Sapiński (3), Halaba (2), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski (1), Łukasik (12), Klinkenberg, Ziobrowski, Smoliński.

Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski (4), Lemański (13), Rusin (12), Warda (1), Berger (7), Faryna (6), Masłowski (libero) oraz Gąsior (3), Firszt, Santana (6), Parkinson (9), Nowak.

W 6. kolejce, 7 listopada biało-niebiescy, na wyjeździe, zmierzą się z siatkarzami Stal Nysa.