Udane starty suwalskich pływaków w kraju i za granicą

Robert Orzechowski
Udanie starowali zawodnicy suwalskiego MUKS „OLIMPIJCZYK” podczas zawodów Mistrzostw Europy Środkowej Juniorów i ostatniej 5 turze GRAND – PRIX województwa podlaskiego.

Daniel Rzadkowski – reprezentując nasz kraj w Mistrzostwach Europy Środkowej Juniorów w pływaniu, aż 5 razy stawał na podium zdobywając w sumie; 3 tytuły Mistrza Europy, 1 tytuł wice mistrza Europy i jeden raz zajął 3 miejsce zdobywając brązowy medal uzyskując czasy w konkurencjach:
-1 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym z czasem 00:52,93;
-1 miejsce w sztafecie w składzie: Filip Zaborowski, Filip Bujoczek, Marcin Kaczmarski, Daniel Rzadkowski na dystansie 4x 200m stylem dowolnym z czasem 07:50,95;
-1 miejsce w sztafecie w składzie: Filip Bujoczek, Mateusz Andrzejczak, Krzysztof Morawski, Daniel Rzadkowski na dystansie 4x 100m stylem dowolnym z czasem 03:32,76;
-2 miejsce w sztafecie w składzie: Aleksander Danielewski, Dominik Zyg, Mateusz Andrzejczak, Daniel Rzadkowski na dystansie 4x 100m stylem zmiennym z czasem 03:58,46;
-3 miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym z czasem 01:57,02;
-6 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem 00:24,48.

Koleżanki i koledzy Daniela Rzadkowskiego nie chcieli być gorsi od niego i w kolejnej ostatniej już turze z 5 tur GRAND – PRIX województwa podlaskiego ponownie pokazali swoją klasę wygrywając w punktacji drużynowej wywalczyli Puchar Prezydenta miasta Suwałk oraz 2 zespół Suwałk zajął drużynowo 3 miejsce. Suwalscy pływacy wygrali także klasyfikację medalową, zaś indywidualnie zajmowali czołowe lokaty, co odzwierciedla także indywidualna klasyfikacja punktowa FINA zawodników za 2 starty w zawodach.
Miejmy nadzieję, że forma naszych suwalskich pływaków będzie systematycznie rosnąć, czego finałem może będą kolejne sukcesy na marcowych Zimowych Mistrzostwach Polski w 2011 roku.