Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Święto Niepodległości w Suwałkach

OPRAC.:
Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
W Suwałkach uczczono 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
W Suwałkach uczczono 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości UM Suwałki
Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Suwałkach rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w konkatedrze pod wezwaniem świętego Aleksandra. Później uroczystość przeniosła pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.

Przed rozpoczęciem oficjalnych obchodów Dnia Niepodległości, władze Suwałk złożyły kwiaty pod pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej na cmentarzu przy ul. Bakałarzewskiej.

zesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk w swoim przemówieniu przypomniał historię odzyskania przez Polskę i Suwałki niepodległości. Nawiązał też do wydarzeń, które dzieją się na świecie,

- Listopad to miesiąc, który jest przypomnieniem, jak wielką wartością dla człowieka jest wolność za odzyskanie której ponieśliśmy tak wysoką cenę. Świadczą o tym liczne cmentarze, ofiary z życia, powstania zakończone klęską, cierpienia, zsyłki na Sybir i życie z dala od ojczyzny – powiedział prezydent Suwałk – Trzeba pamiętać, że wolna ojczyzna to nie tylko powód do chluby ale i wielki obowiązek. By mówić młodemu pokoleniu o rzeczach trudnych i mniej popularnych. To rola nie tylko dla nauczycieli i rodziców ale wszystkich instytucji i osób odpowiedzialnych za wychowanie i kształtowanie młodego pokolenia – dodał Czesław Renkiewicz.

Głos zabrali również parlamentarzyści: Posłowie na Sejm RP Jarosław Zieliński i Jacek Niedźwiedzki oraz Marek Komorowski, Senator RP.

Żołnierze z 14 Pułku Przeciwpancernego zostali mianowani na kolejne wyższe stopnie wojskowe. Był apel poległych oraz salwa honorowa.

Zebrani pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego Suwalczanie złożyli kwiaty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na suwalki.naszemiasto.pl Nasze Miasto