Suwalscy badmintoniści jechali do Bierunia po dwa pewne zwycięstwa, a tymczasem

hel
SKB Litopol-Malow Suwałki w III rundzie Lotto Ekstraliga Badmintona zagrał w Bieruniu z gospodarzami UKS Bieruń i KU AZS UM Łódź

Wydawało się, że suwalczanie jadą do Bierunia po dwa pewne zwycięstwa. Jednak w meczu z gospodarzami mogło dojść do sensacji. Suwalczanie przegrywali już 1:3 - swój pojedynek przegrał Michał Sobolewski nie popisała się Anastazja Khomich — uległa w dwóch setach 15. latce — Joannie Podedwornej.
Badmintonistka gospodarzy uznawana jest za największy talent w polskim badmintona. To nadzieja polskiego badmintona - ma ma dopiero 15 lat i już wiele sukcesów na arenie krajowej i europejskiej.
Kolejny przegrany pojedynek z gospodarzami — gra mieszana Łukasz Moreń/Karolina Szubert w trzech setach ulegli Jakubowi Melaniukowi i Joannie Podedwornej, to było drugie zwycięskie starcie tej młodej badmintonistki podczas meczu z SKB Litpol Malow.
Dobrze, że kolejne starcia na korcie w Bieluniu przyniosły zawodnikom SKB Litpol-Malow zwycięstwa i suwalczanie mogli cieszyć się z końcowego rezultatu 4:3.
W drugim sobotnim starciu suwalczanie dosyć pewnie pokonali drużynę z Łodzi. Chociaż nie, obyło się bez straty w tym meczu, przegrali Michał Sobolewski (SM) i Michał ŁoGOSZ/Karolina SZUBERT (XD).
Michał uległ Lukasowi Holubowi, a Łogosz/Szubert ulegli w trzech setach parze Adam SZOLC/Magdalena Okupniak i to można określiś sensacją.
Pozostałe starcia już na korzyść SKB Litpol- Malow i końcowy wynik na tablicy 5:2 dla podopiecznych Michała Łogosza — zastąpił w Bieruniu Jerzego Dołhna.
Suwalska, odmłodzona drużyna w drodze po kolejne mistrzostwo (18 - te) będzie miała duży problem ze zdobyciem tego zaszczytnego tytułu. Na przeszkodzie są drużyny, które na papierze mają składy osobowe — mocniejsze, silniejsze, doświadczone.
Widać, że największą chęć, dużą moblilizację na mistrzowski tytuł ma CT Arena Hawel Academy. Poznaniacy mają w swoim składzie Grega Mairsa (specjalista w grach podwójnych) i Jenny Moore z Anglii.
Ale, jak to w sporcie bywa — liczymy na mobilizację i wzniesienie suwalczan na wyżyny, tak byśmy mogli cieszyć się z kolejnego drużynowego mistrzostwa Polski.
Liderem tabeli jest ABRM Warszawa, zaś SKB Litpol Malow wiceliderem.
Na kolejne mecze IV runda (22-23.02.) Lotto Ekstraliga — suwalczanie jadą do Poznania i zagrają z gospodarzem CT Arena Hawel Academy, UKS Plesbad Pszczyna i MKS Stal Nowa Dęba.