Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Suwałki. W tym roku nie pojedziemy obwodnicą. Plany pokrzyżowała pogoda

hel
Nie ma szans na to, aby w tym roku została warunkowo otwarta obwodnica miasta. - Panujące warunki atmosferyczne nie pozwalają na przyspieszenie prac - informuje Wojciech Borzuchowski, dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa obwodnicy Suwałk, zgodnie z harmonogramem ma zakończyć się w marcu przyszłego roku. Ale prezydent Czesław Renkiewicz wystąpił do GDDKiA z zapytaniem, czy nie można byłoby wcześniej udostępnić drogi. Z informacji przedstawianych przez Rafała Malinowskiego rzecznika prasowego GDDKiA oddział w Białymstoku oraz Michała Wrzoska, rzecznika prasowego firmy Budimex wynika bowiem, że zaawansowanie robót jest na poziomie 95 procent. Aktualnie trwa m.in. humusowanie skarp, czy montaż barierek.
- Postanowiłem spytać czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku planuje uruchomienie tzw. „przejezdności” obwodnicy Suwałk jeszcze w tym roku? – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Szpital w Sejnach poszukuje pracownika do administracji

Dyrektor GDDKiA poinformował, że z uwagi na bezpieczeństwo kierowców nie jest to możliwe. "Oddanie do ruchu obwodnicy Suwałk nastąpi niezwłocznie po ukończeniu wszystkich koniecznych robót budowlanych i uzyskaniu koniecznych decyzji administracyjnych umożliwiających użytkowanie obwodnicy Suwałk” - dodał Wojciech Borzuchowski.

Tu oglądasz: Koniec L4. Czas na e-zwolnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na suwalki.naszemiasto.pl Nasze Miasto