Sukcesy zespołów Mażoretek z Suwałk (zdjęcia)

Robert Orzechowski
Zespoły mażoretek z Suwałk, zdobyły w ostatnim czasie m.in. tytuł Mistrza Polski i wygrały Międzynarodowe Prezentacjace Mażoretek.

Zespół mażoretek FLEX, pracujący w MDK pod kierunkiem Jadwigi Tylendy, zdobył I miejsce oraz tytuł Mistrza Polski na XIII Otwartych Mistrzostwach Polski Tańca Mażoretkowego w Opolu.

W dniach 14-15 maja 2011 w konkursie wzięły udział 54 zespoły i 900 mażoretek. Grupa FLEX zdobyła złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski w kategorii show mażoretek, pokonując cztery inne zespoły mażoretkowe z Polski.

Zaś 21 – 22 maja 2011 r. grupy mażoretkowe oraz solistki z MDK-u wzięły udział w Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA 2011 w Białymstoku.

- II miejsce – Aleksandra Poulakowska, Paulina Matusiewicz

Udział w białostockich prezentacjach to również eliminacje do Mistrzostw Europy Mażoretek IMA, które odbędą się w sierpniu w chorwackiej miejscowości Poreć, dlatego czekamy na decyzję jury, które rozstrzygnie, które z naszych zespołów i solistek będą mogły wziąć w nich udział. Trzymamy kciuki!