Sukcesy suwalskiej bokserki Martyny Letkiewicz

Robert Orzechowski
tapeciarnia.pl
Martyna Letkiewicz zajęła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. J. Krygera który odbywał się w Toruniu w dniach 16-17 październik 2010 r. Wywalczyła także brązowy medal na Europejskich Mistrzostwach Juniorek i Kadetek we Francji.

Monice Stoltman nie udał się rewanż z Martyną Letkiewicz (OSiR Suwałki). Po bardzo ładnej, technicznej walce Letkiewicz wygrała 3:0, choć walka była momentami wyrównana. Martyna prezentowała naprawdę dojrzały boks.

Tym samym wyboksowała sobie nominację Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego do reprezentowania Barw Polski na Mistrzostwach Europy Juniorek i Kadetek w boksie we Francji w miejscowości Calais.

Europejskie Mistrzostwa Juniorek i Kadetek we Francji w dniach 25-31 październik 2010 zakończyły się sukcesem dla najmłodszych zawodniczek kadry. Polki wróciły do kraju z 10 medalami: 3 medale w kategorii kadetek (youth) oraz 7 medali w kategorii juniorek (juniors).

Złote medale wywalczyły zawodniczki:
Patrycja Woronowicz w kat. wag. 75 kg (juniors)
Hanna Solecka w kat. wag. 66 kg (juniors)
Drugie miejsce i srebrny medal w kat. wag. 70 kg. zdobyła zawodniczka Sara Milcarek.

Brązowe medale dla Polski wywalczyły zawodniczki:
Martyna Letkiewicz w kat wag. 54 kg (youth)
Justyna Żełobowska w kat. wag. 57 kg (juniors)
Katarzyna Cieślik w kat. wag. 46 kg (juniors)
Paulina Jakubczyk w kat. wag. 54 kg (juniors)
Kamila Zawoł w kat. wag. 52 kg (juniors)
Sandra Brodacka w kat. wag 48 kg (youth)
Katarzyna Brodacka w kat. wag. 51 kg (youth)

Niestety suwalska bokserka uległa w walce półfinałowej dla Francuzki Segolene Lefebre z wynikiem 5:7.

Źródło: Urząd Miasta w Suwałkach

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz!