Ślepsk Suwałki zajął czwarte miejsce w I lidze

Robert Orzechowski
Siatkarze Ślepska Suwałki przegrali w hali OSiR z Jadarem Radom 1:3 i zajęli czwarte miejsce w I lidze.

Nie można powiedzieć, że Suwalczanie dobrze rozpoczęli spotkanie. Trzeba przyznać, że pierwszy set był świetny w ich wykonaniu. Ślepsk prezentował się kapitalnie i pokonał swoich przeciwników zdecydowanie. Pozwolił przy tym zdobyć rywalom zaledwie 16 punktów. Gospodarze byli na najlepszej drodze do zwycięstwa w całym pojedynku.

Kolejne minuty zweryfikowały jednak marzenia Suwalczan. Gospodarze przegrali kolejne trzy partie i niestety pożegnali się z marzeniami o awansie do PlusLigi Mężczyzn. Najbliższej szczęścia byli w czwartym secie, w którym gra była wyrównana do samego końca. Obie drużyny szły ramie w ramię, ale ostatnie akcje lepiej rozegrali goście, którzy dzięki temu mogli cieszyć się ze zwycięstwa i awansu do finału fazy play-off.

Ślepsk Suwałki - Jadar Radom 1 : 3 (25:16, 20:25, 19:25, 25:27)

Ślepsk: Andrew Pink (9), Jacek Malczewski (6), Łukasz Jurkojć (11), Kamil Skrzypkowski (7), Łukasz Rudzewicz (12), Jonas Rakickas (1), Bartek Krzysiek (17), Tomasz Łuczka (15), Łukasz Kaczorowski (4), Wojciech Dziurkowski (3), Sebastian Wójcik (13), Sławomir Gołębski (10); trenerzy: Adam Aleksandrowicz (I) i Piotr Poskrobko (II)

Jadar: Jakub Bucki (8), Mariusz Gaca (14), Daniel Górski (11), Jimmie Ivarsson (12), Maciej Kałasz (1), Łukasz Kruk (10), Marcin Kryś (15 - libero), Paweł Mikołajczak (13), Jakub Radomski (5), Adrian Stańczak (17 - libero), Grzegorz Szumielewicz (7), Arkadiusz Terlecki (16), Maciej Wołosz (6); trener: Dominik Kwapisiewicz

Sędziowali: Andrzej Kileński (I), Marek Kaleński (II, warmińsko-mazurskie); główny: Zdzisław Śpiewla (małopolskie)