Ślepsk Suwałki awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski w siatkówce

Robert Orzechowski
W III rundzie Pucharu Polski drużyna Ślepska Suwałki, która już jako jedyna reprezentuje nasz region w tych rozgrywkach wyjechała do Ostrołęki na mecz z tamtejszym Pekpolem.

Już pierwsza partia pokazała że Suwalczanie przyjechali po zwycięstwo i tanio skóry nie sprzedadzą. Tą partię Ślepsk zakończył wygrywając do 19. W drugiej do głosu doszli już zawodnicy gospodarzy, którzy w takim samym stosunku pokonali gości i tym samym doprowadzili do wyrównania w meczu.

Decydujący, trzeci set miał dramatyczny przebieg i skończył sie na przewagi. Suwalczanie byli w nim stroną goniącą gospodarzy, którzy od początku tej partii wypracowali sobie kilka punktów przewagi, ale dali się doścignąć i ostatecznie lepsi w tej fazie meczu okazali się goście, którzy wyszli na prowadzenie 2:1 i nie oddali już go do końca, a w czwartym secie potwierdzili swoją wyższość i dominację.

W IV rundzie Pucharu Polski Ślepsk Suwałki zmierzy się za tydzień w Radomiu z Jadarem.
Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Suwałki 1:3 (19:25, 25:19, 24:26, 18:25)
Ślepsk: Jurkojć, Krzysiek, Gołębski, Rudzewicz, Pink, Skrzypkowski, Łuczka (libero) oraz Kaczorowski, Malczewski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0