Śląsk wygrał olimpiadę siatkarzy w Suwałkach

Robert Orzechowski
Reprezentacja województwa śląskiego zwyciężyła w rozegranej w Suwałkach Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w siatkówce chłopców. W finale pokonała 3:2 reprezentację Warmii i Mazur. W meczu o trzecie miejsce łódzkie wygrało 3:1 z Mazowszem.

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a najlepszym dowodem był bardzo zacięty, trzymający w napięciu finał- powiedział Marek Kisiel z siatkarskiej centrali. Dodał, że za dwa, trzy lata najlepsi z szesnastoletnich siatkarzy, którzy wystąpili w Suwałkach, mają szansę pojawić się w kadrach czołowych polskich zespołów.

Dyplomy, puchary i medale wręczyli zespołom prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Siatkowej Marek Kisiel, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej Krzysztof Kozłowski, prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej Tadeusz Jasiński i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach Zbigniew Wisiecki.

Wyniki:

Mecz o siódme miejsce kujawsko - pomorskie - małopolska 3:2 (17:25, 19:25, 25:23, 25:17, 16:14) o piąte miejsce podkarpackie - pomorskie 3:2 (16:25, 25:16, 22:25, 26:24, 15:12) o trzecie miejsce łódzkie - mazowieckie 3:1 (25:22, 25:20, 25:27, 25:21) finał śląskie - warmińsko-mazurskie 3:2 (25:14, 23:25, 20:25, 25:19, 15:8)