Siatkarze Ślepska przegrali na wyjeździe

Robert Orzechowski
Interesujący mecz obejrzeli kibice w Będzinie. Tamtejszy MKS po emocjonującym, pięciosetowym boju okazał się lepszy od Ślepska.

Spotkanie było wyrównane od samego początku. W pierwszej partii górą byli gospodarze, ale już w drugim secie przyjezdni zrewanżowali się MKS-owi i w meczu był remis 1:1.

Kiedy w kolejnych minutach meczu Ślepsk dominował na parkiecie wydawało się, że może zwyciężyć w tym spotkaniu. Niestety po zwycięstwie w trzeciej partii, goście prezentowali się już znacznie gorzej. Wpływ pewnie na postawę Suwalczan, miała też świetna gra gospodarzy, którzy w czwartej i piątej partii potrafili odskoczyć gościom i uzyskać przewagę, a potem konsekwentnie ją utrzymywać.

Ostatecznie gospodarze z Będzina zwyciężyli w dwóch ostatnich setach i wygrali spotkanie w tie-breaku.

MKS MOS Interpromex Będzin - Ślepsk Suwałki 3:2 (27:25, 22:25, 20:25, 25:21, 15:9)

MKS MOS: Arkadiusz Świechowski (18), Krzysztof Antosik (1), Bartosz Dzierżanowski (11), Michał Potera (14 - libero), Marcin Kantor (5), Adam Łapuszyński (13), Damian Miller (6), Rafał Legień (15), Dariusz Syguła (10), Jakub Kazimierski (9), Damian Zborowski (16); trenerzy: Rafał Legień (I), Paweł Sznicer (II)

Ślepsk: Andrew Pink (9), Jacek Malczewski (6), Łukasz Jurkojć (11), Kamil Skrzypkowski (7), Łukasz Rudzewicz (12), Jonas Rakickas (1), Bartek Krzysiek (17), Tomasz Łuczka (15), Łukasz Kaczorowski (4), Wojciech Dziurkowski (3), Sebastian Wójcik (13), Sławomir Gołębski (10); trenerzy: Adam Aleksandrowicz (I) i Piotr Poskrobko (II)