Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sąd: Dyrektorka szkoły w Karolinie zwolniona niezgodnie z prawem

hel
SP w Karolinie
Radna Lucyna Fidrych, dyrektor Szkoły Podstawowej w Karolinie została odwołana ze stanowiska wbrew prawu - tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku

Lucyna Fidrych, wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Karolinie została zwolniona przez wójta wbrew prawu. Tak stwierdził wojewoda, a teraz sąd administracyjny. Orzeczenie nie jest prawomocne i gminie przysługuje zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Lucyna Fidrych jest członkiem zarządu powiatu, a przede wszystkim była wieloletnim dyrektorem szkoły w Karolinie. Współpraca pomiędzy szkołą, a gminą od pewnego czasu nie układała się najlepiej. W urzędzie ginęły niektóre sporządzane przez dyrektor dokumenty. Dodatkowo, uczniowie z Karolina byli traktowani przez gminnych urzędników gorzej niż inni. Np. nie byli zapraszani na uroczystości. W tym roku dyrektor postawiła się wójtowi, gdy ten chciał zlikwidować szkołę w Karolinie.
– Nie mogłam do tego dopuścić – tłumaczy.
Starania Lucyny Fidrych zaowocowały tym, że placówka została tylko przekształcona. Kształcą się w niej najmłodsze dzieci. Przed wakacjami dyrektorka złożyła reyzgnację. Ale wójt uznał, że nie ma na co czekać i 20 maja odwołał Fidrych ze stanowiska. Decyzję uzasadnił tym, że dyrektor nagminnie odmawia wykonywania jego poleceń, opuszcza miejsce pracy bez powiadomienia i „atakuje organ prowadzący” w pismach kierowanych do gminy. Poza tym, pomawia wójta, a przy użyciu wulgaryzmów, kłamie i „wprowadza w błąd organ”.
Zarządzenie uchylił wojewoda, ale gminę tę decyzję zaskarżyła do sądu. Póki co, z niewielkim skutkiem. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku uznał bowiem, że wojewoda miał rację.

Gmina Giby. Wójt odwołał dyrektorkę szkoły, bo go "pomawia"

Dodajmy, że od września Szkoła Podstawowa w Karolinie przestanie funkcjonować. Zgodę na zamknięcie wydało Kuratorium oświaty w Białymstoku.

Zobacz koniecznie: Oddając krew ratujesz życie - dlaczego warto oddawać krew?[/i]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na suwalki.naszemiasto.pl Nasze Miasto