Raków Częstochowa ósmym ćwierćfinalistą Pucharu Polski

ma
Raków Częstochowa jest jednym z trzech pierwszoligowców w ćwierćfinale Pucharu Polski Piotr Chrobok
Raków Częstochowa wygrał 3:0 na wyjeździe z Wigrami w Suwałkach w 1/8 finału Pucharu Polski.

Od początku spotkania było widać, który zespół jest zdecydowanym faworytem I ligi, a który broni się przed spadkiem. Piłkarze Rakowa swobodnie operowali piłką i przedostawali się blisko bramki Wigier strzeżonej przez Hieronima Zocha. Efekty przyszły już w dziesiątej minucie. Miłosz Szczepański dostał piłkę w polu karnym i gdy próbował odwrócić się do strzału został ,,wycięty" przez Bartosza Olszewskiego. Rzut karny pewnie wykorzystał Petr Schwarz. Po pół godzinie gry Raków prowadził już 2:0. Tym razem gola strzałem głową po rzucie wolnym zdobył Tomas Petrasek. To tej jesieni trzecia bramka Czecha w Suwałkach. Dwie zdobył w wygranym przez Raków także 3:0 meczu ligowym.

Zadowoleni z dwubramkowego prowadzenia zawodnicy Rakowa w końcówce pierwszej połowy nie forsowali już tempa, a była to okazja dla gospodarzy, aby dłużej utrzymać się przy piłce, wymienić kilka podań. Ale większego zagrożenia pod bramką Rakowa nie udało im się wykreować.

Po przerwie trochę ożywienia w poczynania Wigier wnieśli rezerwowi Dawid Polkowski i Bartosz Bida. Ale ostatecznie wiarę w sukces suwalczonom podcięła trzecia bramka w 53 minucie, która znowu padła po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hieronim Zoch tak nieszczęśliwie interweniował, że zaliczył samobója.

- Raków był zdecydowanie lepszy i awansował zasłużenie - powiedział kapitan Wigier Adrian Jurkowski. - W sumie w pucharze trafiliśmy najgorzej jak można było, bo Raków jest w wysokiej formie.

Tak więc Raków przezimuje jako lider tabeli I ligi i ćwierćfinalista Pucharu Polski. Z kolei Wigry jeszcze w niedzielę rozegrają u siebie zaległy mecz z Odrą Opole.

W piątek odbędzie się losowanie 1/4 finału Pucharu Polski.

Wigry Suwałki - Raków Częstochowa 0:3 (0:2)
Bramki:
0:1 Petr Schwarz 11 karny, 0:2 Tomáš Petrášek 30, 0:3 Hieronim Zoch 53 samobójcza.

Wigry: Hieronim Zoch - Piotr Kwaśniewski, Arkadiusz Najemski, Adrian Jurkowski, Adrian Karankiewicz - Bartosz Olszewski (46. Bartosz Bida), Damian Pawłowski, Martin Adamec, Filip Karbowy (46. Dawid Polkowski), Robert Bartczak - Kamil Sabiłło (84. Paweł Kaczmarczyk).

Raków: Jakub Szumski - Tomáš Petrášek, Andrzej Niewulis, Kamil Kościelny - Daniel Bartl, Marcin Listkowski (82. Adam Radwański), Petr Schwarz, Maciej Domański (88. Rafał Figiel), Miłosz Szczepański (76. Mateusz Zachara), Patryk Kun - Sebastian Musiolik.

Żółte kartki: Karankiewicz (Wigry), Musiolik (Raków).
Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).