Prezydent Suwałk spotkał się z medalistą Mistrzostw Polski

RO
Urząd Miasta w Suwałkach
Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz spotkał się z medalistą Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce w Spale Patrykiem Franko, trenerem i działaczami Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „HAŃCZA" w Suwałkach.

W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce w Spale startowało czworo zawodników suwalskiej Hańczy. W finałowym biegu na 60 m. najszybszym sprinterem wśród juniorów młodszych okazał się suwalczanin Patryk Franko, który dystans pokonał w 7.02 sek. W eliminacjach Patryk wynikiem 6.87 s. o 0.05 s. poprawił swój rekord życiowy.

W finale sprintu dziewcząt startowała Kornelia Wróbel, z czasem 7.97 s. zajęła ostatecznie piąte miejsce. W eliminacjach suwalczanka uzyskała czas 7.96 s. (drugi wynik w swojej serii) poprawiając rekord życiowy.

Srebro w 5-cioboju juniorek wywalczyła Marlena Dolot, a w tej samej konkurencji wśród juniorek młodszych czwarta była Barbara Wojtulewicz.

Spotkanie było okazją do gratulacji, wręczeniu drobnych podarków oraz podziękowań. W spotkaniu uczestniczyli też prezesi Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „HAŃCZA" w Suwałkach: Władysław Renowicki i Dariusz Siwicki oraz trener złotego medalisty - Jarosław Jutkiewicz.

Źródło: Urząd Miasta w Suwałkach

Zapisz się do newslettera! Dodaj też swój artykuł lub prześlij swoje zdjęcia!

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani