Robert Borowy
OSiR Suwałki
Sukces ekipy Pogodne Suwałki Team. Drużyna złożona z biegaczy z Suwałki i zawodników z regionu dzięki świetnej postawie zagwarantowała sobie najniższy stopień podium w biegach sztafetowych. Zawody organizowane były w Niemczech na terenie miasta Waren.

W minioną sobotę (20.08) w partnerskim mieście Waren, ekipa złożona z biegaczy z Suwałk oraz zawodników z regionu związanych z suwalskim Miejskim Świętem Biegania zajęła 3. miejsce w biegu sztafetowym wokół położonego w Meklenburgii jeziora Müritz - największego jeziora w Niemczech.

Trasa 75 kilometrów podzielona została na 8 odcinków z czego każda długość wynosiła od 7,5 kilometrów do 10,6 kilometrów. Ekipa Pogodne Suwałki Team wyznaczony dystans pokonała w czasie 5:42:31. Na drugim stopniu podium uplasowała się drużyna reprezentująca miasto Poczdam, przekroczyli metę w czasie 5:01:18, natomiast zwycięzcą zawodów okazał się zespół Muritz & Freidns z najlepszym wynikiem w postaci 5:00:39. Łącznie w zawodach sztafetowych wystartowało ponad 30 drużyn.

Oprócz biegu sztafetowego w trakcie trwania imprezy odbywał się również bieg na dystansie ultramaratonu (75 km) oraz bieg pomiędzy sąsiadującymi miastami Waren i Röbel (26,5 km).

Sprawdź: Te nazwiska w województwie podlaskim są najpopularniejsze. Sprawdź, ile osób w regionie nazywa się tak jak Ty?