Podczas EFP solista – hologram zagra na żywo z orkiestrą

Materiał informacyjny Europejskiego Forum Przyszłości
Udostępnij:
Już 6 października w Filharmonii Śląskiej, podczas gali w ramach Europejskiego Forum Przyszłości, odbędzie się koncert, który udowodni, że muzyka może połączyć się w doskonałej harmonii z nowoczesnymi technologiami.

Europejskie Forum Przyszłości będzie okazją nie tylko do debaty o najistotniejszych wyzwaniach cywilizacyjnych, społecznych i gospodarczych współczesnego świata, ale także do odkrycia pól rozwoju instytucji kultury, które także muszą stawić czoła postępowi technologicznemu.

Jedyna taka sala w Europie

Filharmonia Śląska jest najlepszym przykładem na to, że ośrodek z kilkudziesięcioletnimi tradycjami może inspirować, przyciągać i zachwycać współczesnego odbiorcę. Katowicka instytucja posiada jedyną w Europie salę koncertową, wyposażoną w nowoczesny ekran mgłowy, przeznaczony do emisji hologramów.

Soliści – hologramy i orkiestra na żywo

To dzięki temu urządzeniu, koncert, który zaplanowano na 6 października stanie się widowiskiem, a doznania słuchowe zostaną wzbogacone futurystycznymi projekcjami. Holograficzna postać muzyka na żywo połączy się z fortepianem stojącym na estradzie, a orkiestra Filharmonii zagra wraz z wirtualnym solistą. Zabrzmią utwory Wojciecha Kilara i dyrektora Filharmonii Śląskiej, Adama Wesołowskiego. Filharmonicy wystąpią pod batutą Macieja Tomasiewicza, a solistami będą klarnecistka Agata Piątek i pianista Łukasz Szubski, których zobaczymy w formie projekcji. Program koncertu w sposób symboliczny będzie odwoływać się do gospodarza Europejskiego Forum Przyszłości, czyli województwa śląskiego nie tylko poprzez postaci dwóch kompozytorów związanych z tym regionem. Muzykę filmową Kilara poprzedzi „Symfonia industrialna” Wesołowskiego, odwołująca się do przemysłowego oblicza Śląska.

Wstęp do cyklu koncertów z hologramami

To muzyczne wydarzenie będzie nie tylko niezwykle inspirującym uzupełnieniem Europejskiego Forum Przeszłości, ale także będzie stanowić zapowiedź cyklu PGE HoloGramy. Podczas regularnie odbywających się koncertów w Filharmonii Śląskiej w ramach tego projektu, każdy meloman będzie mógł doświadczyć mariażu sztuki obecnej w życiu człowieka od zarania dziejów – muzyki – z najnowszymi zdobyczami techniki. Więcej informacji o Europejskim Forum Przyszłości oraz bezpłatna rejestracja na stronie www.efp-silesia.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Podczas EFP solista – hologram zagra na żywo z orkiestrą - Dziennik Bałtycki

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie