Pięć medali suwalskich pływaków

RO
Polskapresse
Pięć medali zdobyli młodzi suwalscy pływacy w zakończonych w Aquaparku Suwałki trzydniowych pływackich Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów (17-18 lat).

Dwa złote medale zawodnicy z Suwałk zdobyli w piątek 16 marca 2012 r. pierwszego dnia pływackich Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów (17-18 lat).
Już w drugim wyścigu finałowym Daniel Rzadkowski wygrał zmagania na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Reprezentant MUKS Olimpiczyk Suwałki uzyskał rezultat 22,69. Wygrał zdecydowanie. Drugi w tym wyścigu Tomasz Polewka z Ruchu Grudziądz potrzebował na dotarcie do mety ponad 23 sekund. To nie był jedyny medal Rzadkowskiego pierwszego dnia zawodów. Zdobył też brąz na 200 metrów stylem dowolnym (1:49.54).

Złoto zdobyła także w piątek Alicja Szczytko. Pływaczka MUKS-u Olimpijczyk okazała się najszybsza na 200 metrów stylem dowolnym (2:02.01). Przypominamy, że szczegółowe wyniki mistrzostw w Suwałkach są na omegatiming.pl . W Aquaparku Suwałki na każdym kroku czuć było atmosferę wielkiego święta sportowego. Zarówno obiekt jak i organizację mistrzostw chwalił Krzysztof Usielski, prezes Polskiego Związku Pływackiego.

- Już pierwszego dnia mistrzostw przekonałem się, że decyzja o organizacji tej imprezy w Suwałkach była trafna. Obiekt robi duże wrażenie, a organizatorzy bez wątpienia stanęli na wysokości zdania- powiedział. Imprezę, wspólnie z Usielskim, uroczyście otworzył Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

- To znakomita promocja naszego miasta. Możemy przez cztery dni gościć aż pół tysiąca osób z całej Polski: zawodników, ich rodziców, trenerów i sędziów. Zrobimy wszystko, by dobrze wspominali Suwałki- powiedział prezydent.

W niedzielę, ostatniego dnia zawodów, srebro na 100 metrów stylem dowolnym wywalczył Daniel Rzadkowski (50.64). Tym samym został jednym z najlepszych zawodników suwalskich mistrzostw. Wcześniej zdobył w nich złoto i brąz. Także trzy medale, po zdobyciu złota i brązu, mogła mieć jego klubowa koleżanka z MUKS Olimpijczyk Suwałki- Alicja Szczytko. W niedzielę była bardzo blisko miejsca na podium w finale wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Uzyskała w nim 57.85, o 0.35 więcej od trzeciej zawodniczki na mecie.

Także czwarty czas, na 800 metrów stylem dowolnym, uzyskała w niedzielę inna suwalczanka Ewelina Bartoszewicz. Gospodarze z pięcioma medalami uplasowali się na dziewiątym miejscu w klasyfikacji medalowej i punktacji drużynowej. W tej pierwszej zwyciężył AZS AWF Katowice, który zdobył dziesięć medali, w tym aż dziewięć złotych. Na drugim miejscu uplasował się Śląsk Wrocław (16 medali), a na trzecim MKP Szczecin (14). W punktacji drużynowej najlepszy okazał się Śląsk przed MKP Szczecin i AZS AWF Katowice.

Aquapark Suwałki, który po raz pierwszy gościł imprezę tej rangi, sprawdził się znakomicie. W październiku tego roku odbędzie się w nim jeszcze bardziej prestiżowa impreza- Grand Prix Polski w pływaniu. W Suwałkach zaprezentują się wtedy uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Źródło: A.Łukowski