Personalny trener w zasięgu ręki

Materiał informacyjny RTV Euro AGD
Udostępnij:
Elegancja i styl połączone z funkcjonalnością i praktycznymi rozwiązaniami? To wszystko, a nawet więcej, łączą w sobie najnowsze smartwatche, których rynek rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Zobaczcie, dlaczego warto zainwestować w inteligentne zegarki smart i w jakim stopniu mogą zmotywować nas do dbania o siebie.

Jak wynika z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania” [1] tylko w ubiegłym roku poziom naszej aktywności fizycznej spadł o prawie 35 proc., a na wadze przybrało blisko 30 proc. Polaków. Nie jest to zaskakujące, bo na wyraźny spadek motywacji do ćwiczeń i dbania o siebie miały ostatnio wpływ niektóre ograniczenia – chociażby czasowe zamknięcie siłowni, klubów fitness czy basenów. Ale nie dla wszystkich był to czas chwilowego zawieszenia działań sportowych. Wiele osób w tym czasie postawiło na indywidualne treningi, a wspierać je w tym mogły najnowsze technologie.

Coś więcej niż tylko zegarek

Urządzenia elektroniczne typu wearables (tzw. urządzenia ubieralne, które możemy nosić przy sobie), w tym przede wszystkim smartwatche, stały się przydatnym gadżetem i faktycznym wsparciem dla wielu osób uprawiających sporty – nawet te najbardziej ekstremalne. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy w bardziej świadomy i zrównoważony sposób chcą rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Dzięki wyposażeniu w krokomierz, pulsometr, różne tryby sportowe czy inne przydatne systemowe aplikacje, smartwatche stały się idealnym kompanem codziennej aktywności, a przy tym trenerem osobistym.

Z kolei dzięki połączeniu ze smartfonem umożliwiają pozostawanie w kontakcie ze światem poprzez wyświetlanie powiadomień, odbieranie lub inicjowanie połączeń czy nawet dokonywanie płatności zbliżeniowych. Mogą więc być zarówno personalnym asystentem, jak i trenerem, który będzie wspierał i podtrzymywał naszą motywację do ćwiczeń każdego dnia. Dodatkowo odczyt zebranych przez smartwatche danych może być dla nas wskazówką dotyczącą obecnego stanu zdrowia i parametrów o jakie warto zadbać.

Nic więc dziwnego, że tak praktyczne i wielofunkcyjne urządzenia smart stają się popularniejsze wśród coraz większej grupy użytkowników. Jak wynika z raportu International Data Corporation (IDC) [2] tylko w pierwszym kwartale tego roku najwięksi producenci elektroniki dostarczyli na rynek aż 104,6 mln sztuk urządzeń ubieralnych, czyli prawie o 35 proc. więcej niż w I kwartale 2020.

Smartwatch dla aktywnych – na co zwrócić uwagę

Jednak przed wyborem odpowiedniego smartwatcha, warto zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy, aby przy zakupie uwzględnić odpowiednie funkcje. W podjęciu decyzji mogą pomóc wykwalifikowani doradcy RTV EURO AGD – lidera sprzedaży elektroniki użytkowej i sprzętu gospodarstwa domowego. Zarówno w salonach stacjonarnych, dostępnych w ponad dwustu polskich miejscowościach, jak również na stronie euro.com.pl można znaleźć w atrakcyjnych cenach wyjątkowo estetycznie wyglądające urządzenia smart, które z roku na rok zapewniają coraz bardziej zaawansowane możliwości.

Przykładowo, Samsung Galaxy Watch4 Classic, pomimo że nie jest urządzeniem medycznym, zapewnia rozbudowany monitoring zdrowia i aktywności fizycznej z pomiarem ciśnienia i EKG, jak również analizą masy tkanki mięśniowej, tłuszczowej oraz ilości wody w organizmie. Warto sprawdzić także możliwości modelu Huawei Watch 3 Pro, który gwarantuje m.in. 100 różnych trybów sportowych (od biegania i fitness, przez jazdę na rowerze i thriatlon, na narciarstwie czy też grze w golfa kończąc), z czego 19 jest przeznaczonych dla osób lubiących rywalizację zespołową w dyscyplinach halowych lub na świeżym powietrzu, a przy tym ma jeszcze wytrzymałą baterię. Bardzo rozbudowane funkcjonalności mają eleganckie smartwatche marki Garmin z serii Venu 2 i Venu 2s. Wyposażone w pełną gamę funkcji, które pozwalają zapisać monitorowane parametry, takie jak tętno i jego zmienność, poziom natlenienia krwi i nawodnienia organizmu. Kolejną ciekawą i pomocną funkcją jest możliwość korzystania z animowanych wskazówek treningowych, wyświetlanych przez Venu 2. Dodatkowo oferują opcję mobilnego portfela z możliwością płatności Garmin Pay. Zwolennicy urządzeń z logo Apple mogą zadbać o siebie z Apple Watch serii 7, który m.in. monitoruje wiele parametrów, w tym saturację czy jakość snu.

Do tego współczesne smartwatche to już nie tylko sportowy design kierowany głównie do mężczyzn, lecz coraz większa gama eleganckich i stylowych modeli w różnych wersjach kolorystycznych, o mniejszych kopertach wykonanych również z wysokiej klasy komponentów. W rozbudowanej ofercie RTV EURO AGD można także wyszukać propozycje opracowane szczególnie z myślą o kobietach, np. Garmin Vívoactive 4S lub Lily Sport, Huawei Watch z serii GT czy też Fitbit Sense. Poza tym coraz więcej inteligentnych zegarków zapewnia funkcje dotyczące monitorowania kobiecego zdrowia. Spora część producentów w swojej ofercie ma również smartwatche dla dzieci, np. Garett Kids Sun 4G Plus lub Kids Cute 4G, Forever KW-300 lub bardzo prosty w obsłudze smartwatch Family Watch TCL działający również jako pełnoprawny telefon, który pozwala nawet prowadzić wideorozmowy dzięki szybkiej technologii 4G LTE. Oferta inteligentnych zegarków jest więc imponująca i prawie każdy użytkownik ma szansę zadbać o siebie z poziomu nadgarstka.


[1] Raport „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania”:
http://bazawiedzy.pzh.gov.pl/wydawnictwa
[2] Raport „Wearable Devices Market Share”: https://www.idc.com/promo/wearablevendor

Materiał oryginalny: Personalny trener w zasięgu ręki - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie