Dwudniowe Targi pracy to mnóstwo przeprowadzonych rozmów, złożonych CV i wymienionych kontaktów.
- Mój syn jest po ekonomii, ma problemy ze znalezieniem pracy. Tu porozmawiał z wojskiem, firmami z Augustowa, bo to przecież blisko. Dostał namiary, może w końcu uda się - cieszyła się pani Karolina.
Pan Grzegorz zawsze chciał dowiedzieć się o pracy w Areszcie Śledczym.
- Ale nie było okazji. Dziś przy okazji zakupów mogłem wiele się dowiedzieć i jestem zainteresowany tą pracą - podkreśla.
Partnerem Strategicznym Targów było Centrum Handlowo-Rozrywkowe Suwałki Plaza, które gościło następujące firmy:
- ASPI
- Agencja Rozwoju Regionalnego "ARES" S.A w Suwałakch
- Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A
- Centrum Szkoleniowe Evikor
- Areszt Śledczy w Suwałkach
- British American Tobacco
- Balt - Yacht
- PZU
- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach
- ZUS
- Powiatowy Urząd Pracy w Suwałkach
- Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
POZNAJ FIRMY, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W TARGACH PRACY
Lokalni pracodawcy szukali zarówno pracowników wykwalifikowanych, jak również takich, którzy dopiero zdobywają doświadczenie na rynku pracy.
W każdym ze stoisk można było uzyskać szczegółowe informacje o działalności danej, firmy, zasadach rekrutacji i wymaganiach jakie są stawiane podczas naboru na poszczególne stanowiska, a także o warunkach pracy, wynagrodzeniach czy benefitach jakie firmy oferują swoim pracownikom.
Partnerem targów była firma ASPI, produkująca narzędzia do przemysłu drzewnego i meblarskiego.
- Nasza firma ciągle się rozwija, dlatego poszukujemy nowych pracowników. Szukamy wykwalifikowanej kadry, ale firma także szkoli, więc zatrudniamy również młode osoby. Widzimy duże zainteresowanie naszymi ofertami, to dobre miejsce na takie targi - ocenia Artur Pietkiewicz z firmy ASPI.
Targi wspierała jako partner także Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna.
- Skupiamy przedsiębiorców z całego województwa podlaskiego i nie tylko, jednym z głównych zadań jest to, że udzielamy wsparcia tym przedsiębiorcom w postaci ulg podatkowych. Organizujemy także dużo szkoleń związanych z funkcjonowaniem firmy. Istotnym działaniem naszej spółki jest także to, że współpracujemy z przedsiębiorcami w dziedzinie poszukiwania pracowników. Cieszy to, że ciągle nasze firmy potrzebują pracowników, a przecież za nami dwa lata pandemii, teraz wojna, ale mimo to przedsiębiorstwa utrzymują się i rozwijają - cieszy się Leszek Dec, prezes SSSE S.A.
Organizatorem Targów Pracy w Suwałkach byli : „Gazeta Współczesna” oraz portal internetowy Nasze Miasto.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Apple AirPods 2 biały (MV7N2ZM/A)
Nowe AirPods to słuchawki bezprzewodowe wymyślone …
kup teraz

Beyerdynamic DT 900 Pro X Czarny
Beyerdynamic DT 900 PRO X Słuchawki studyjne do od…
kup teraz

Pioneer HDJ-X5-K czarny
Pioneer DJ stworzył nową linię DJskich słuchawek, …
kup teraz

Beyerdynamic DT770M 80Ohm
BEYERDYNAMIC DT770M Profesjonalne DT770M to słucha…