Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Lekkoatleci z Suwałk zakończyli sezon halowy

RO
Jarosław Jutkiewicz LUKS „Hańcza" Suwałki
Ponad 200 młodych lekkoatletów uczestniczyło w czwartych-ostatnich-Halowych Zawodach XII edycji dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk.

Najwięcej miejsc na podium /10/ wywalczyli uczniowie SP nr 11, wśród których dominowali: Milda Szlaużys, Weronika Morusiewicz i Adam Miłowicki. Trzy zwycięstwa dla „dziewiątki" zanotował prowadzący po trzech zawodach Jakub Makarewicz, po dwa miejsca na podium „dorzucili" Eliza Wiśniewska i Piotr Staszkiewicz. Dobrze zaprezentowali się aspirujący do miejsca na podium w punktacji drużynowej zawodnicy „czwórki", plasując się na „pudle" w pięciu konkurencjach.

Komplet punktów w trzech konkurencjach zdobyła będąca w dobrej dyspozycji Magdalena Putra z Gimnazjum nr 6. Trzy miejsca na podium wywalczyła Oliwia Maciejczuk z „jedynki". Wartościowy rezultat /6.41/ w biegu na 36 m ppł „nabiegała" Joanna Szupień z „trójki". Dwie konkurencje /w dal, kula/ wygrał prowadzący po trzech zawodach Mateusz Brodowski z Gimnazjum nr 3 i trzykrotnie na podium znalazł się Kamil Domański z „siódemki".

Oficjalne wyniki XII edycji Halowych Zawodów zostaną ogłoszone na uroczystym Podsumowaniu 13 marca. Najlepsze piątki zawodniczek i zawodników po 4 zawodach otrzymają nagrody rzeczowe, trzem najlepszym szkołom zostaną wręczone Puchary Prezydenta Suwałk.

Zwycięzcy drużynowi ubiegłorocznej edycji, to Szkoła Podstawowa nr 7 i Gimnazjum nr 3.

Źródło: Jarosław Jutkiewicz LUKS „Hańcza" Suwałki