Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert Stanisława Soyki w Suwałkach

ro2
14 marca, o godz. 19.00, w Restauracji Na Starówce, ul. Chłodna 2, odbędzie się koncert Stanisława Soyki. Artysta jest zawsze z dala od rockowego establishmentu, śpiewa proste piosenki o miłości, tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka też przed wielkimi problemami współczesności. Urastający do rangi hymnu utwór "Tolerancja", śpiewano zarówno w wielkich halach koncertowych, jak w domowym zaciszu, by uleczyć chandrę. A Stanisława Soyki droga do kariery była długa i nie zawsze usłana różami. Nie należał do grona pupili komunistycznego impresariatu, co skomentował odwiedzający Polskę w latach 80-tych legendarny Willis Conover, nazywając Soykę "najlepiej strzeżonym sekretem polskiej muzyki". Wokalista jazzowy i piosenkarz, skrzypek, pianista, gitarzysta i kompozytor, poeta.

STUDIO WĄCHOCK to tytuł nowego albumu Stanisława Soyki nagranego w tytułowym Studio Wąchock z formacją SEXTET +. Jaki jest ten album? Mówiąc najkrócej: soykowy. Soyka regularny. 11 pieśni i piosenek, z których każda ma swoją historię. Usłyszymy Artystę śpiewającego teksty własne: „Anybody”, „Co Dnia”, „Monolog Pajaca”, „Pay Attention”, „Zobacz” (we mnie człowieka); dwa wiersze Czesława Miłosza: „Który Skrzywdziłeś” i „Stary człowiek ogląda TV” z wstrząsającym akompaniamentem skrzypiec; przepiękny wiersz Leopolda Staffa „To love and lose” w tłumaczeniu na język angielski Mirosława Lipińskiego, singlową „Każdy kochać się chce”, do której słowa napisał Piotr Bukartyk. Usłyszymy ukraińsko-białoruską piosenkę ludową – „Tiemna Noczka”, z fenomenalną partią akordeonu w wykonaniu Mateusza Pospieszalskiego, czy wreszcie wiersz „Czułość” Zbigniewa Herberta z muzyką Grzegorza Turnaua wykonywany przez Soykę solo z towarzyszeniem fortepianu. Ta płyta jest zbiorem różnorodnym, choć cechuje ją jednocześnie wspólny mianownik. Jest nim wspomniana formacja SOYKA SEXTET +.
Na płycie pojawiają si
ę goście. W kilku utworach przepięknie zaśpiewały Paulina i Natalia Przybysz. Mateusz Pospieszalski wraz z Antonim Gralakiem zagrali kilka dętych riffów. Tu i ówdzie tę rolę przejęli od nich bracia Marcin i Rafał Gęborkowie. Niezwykle interesująco i dyskretnie zarazem Jakub Sobaszek dokonał tu
i ówdzie inkrustacji używając niecodziennego instrumentarium elektronicznego.
Efekt? Wielobarwna muzyka pełna różnorodności.
Dostępne są również wersja CD + DVD, z koncertem Sextetu zarejestrowanym
w Klubie Ośrodek we Wrocławiu w 2008 roku, oraz Winyl.

Źródło: soyka.pl

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na suwalki.naszemiasto.pl Nasze Miasto