Karatecy z Suwałk walczyli na Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin

Robert Orzechowski
2-3 grudnia 2011 roku we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów i Młodzieżowców U-22 Karate Shinkyokushin.

Karatecy walczyli o miano najlepszych w Europie w konkurencjach kata i kumite. Kadeci startowali w piątek a młodzieżowcy w sobotę.

Na starcie wśród kadetów zgromadziło się 172 zawodników z 13 krajów. Zaś w kategoriach Młodzieżowca wystartowało 146 zawodników 19 krajów. Z Suwalskiego Klub Karate Kyokushin Polskę reprezentowało pięcioro zawodników. W kadetach Dominik Stankiewicz, a w Młodzieżowcach Aleksandra Czerwiecka, Mateusz Krejpcio, Jan Podurgiel i Dawid Zajko.

Dominik startujący w piątek w kategorii do 55 kg kadetów, przegrał swoją pierwszą walkę po dogrywce z zawodnikiem z Ukrainy. W młodzieżowcach Mateusz Krejpcio nie wystartował w kategorii do 70 kg z powodów zdrowotnych. Jan Podurgiel przegrał pierwszą walkę w kategorii do 80 kg, z zawodnikiem z Litwy po dogrywce. Dawid Zajko wygrał pierwszą walkę w kategorii do 85 kg, z zawodnikiem z Danii, drugą o wejście do strefy medalowej przegrał z Litwinem.

Aleksandra Czerwiecka miała najwięcej szczęścia i okazała się najlepszą fajterką w naszej ekipie. Olka przeszła pierwszą walkę wolnym losem w kategorii + 65 kg kobiet. W drugiej walce pokonała zawodniczkę z Hiszpanii wchodząc do półfinałów. W półfinałach spotkała się z zawodniczką z Danii z która przegrała przez zastosowanie nieprzepisowej techniki - wykonując uderzenie łokciem na twarz.

Po przegranej walce Aleksandra Czerwiecka zajęła III miejsce, zaś Dunka Bucholt Christine zajęła I miejsce i została uznana za najlepszą zawodniczkę zawodów. III miejsce Olki, jest pierwszym medalem zawodnika naszego Klubu w kategorii Młodzieżowca na Mistrzostwach Europy.

W sumie reprezentacja Polski zajęła II miejsce drużynowo w Mistrzostwach Europy Kadetów zdobywając indywidualnie 10 medali. W Mistrzostwach Europy Młodzieżowców U-22 zdobyliśmy 9 medali indywidualnie i także II miejsce drużynowo. Był to bardzo dobry start Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy i najlepszy start naszej zawodniczki Aleksandry Czerwieckiej.

Źródło: Marek Krejpcio