Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal na 10 km na MŚ w Oslo

Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk EPA/SRDJAN SUKI
Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrny medal w biegu na 10 km. na narciarskich mistrzostwach świata w Oslo. Zwyciężyła Norweżka Marit Bjoergen.

W poniedziałek odbyła się trzecia kobieca konkurencja biegowa 38. Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Oslo - bieg indywidualny na dystansie 10 km techniką klasyczną. Obrończynią tytułu mistrzowskiego była Aino Kaisa Saarinen. Finka dziś była też wymieniana jako jedna z faworytek do medali. Jej najgroźniejszą rywalką miała być znakomicie dysponowana w tym sezonie na dystansach Norweżka Marit Bjoergen oraz najlepsza zawodniczka w Pucharze Świata - Justyna Kowalczyk. Te trzy zawodniczki w tej konkurencji znalazły się też na podium 9 dni temu w Drammen.

W zawodach wzięło udział sześćdziesiąt siedem kobiet. Jako pierwsza wystartowała Brazylijka Mirlene Picin, a jako ostatnia Justyna Kowalczyk. Oprócz "Królowej Śniegu i Nart" wystartowały również trzy inne polskie reprezentantki - Agnieszka Szymańczak, Ewelina Marcisz i Paulina Maciuszek. Bieg rewelacyjnie rozpoczęła dziewczyna z Kasiny Wielkiej. Polka na pierwszym punkcie pomiaru czasu (2,2 km) zdecydowanie prowadziła. Za nią znajdowała się Marit Bjoergen (9,6 sek. straty), Aino Kaisa Saarinen (15,5), Therese Johaug (17,4) i Szwedka Anna Haag (18,8). Inne zawodniczki traciły natomiast ponad 20 sek.

Kolejny punkt pomiaru czasu usytuowano dopiero po 7 km. Na nim najszybsza była rewelacyjna dziś Justyna Kowalczyk. Na drugim miejscu pozostawała Marit Bjoergen (8,3 sek. straty), a na trzecim Aino Kaisa Saarinen (17,8). Na ostatnich kilometrach nie nastąpiły już żadne zmiany jeśli chodzi o nazwiska na podium. Mistrzynią świata została jednak Marit Bjoergen (czas biegu 27.39,3 min). Medal srebrny wywalczyła Justyna Kowalczyk (4,1 sek. straty), a brązowy Aino Kaisa Saarinen (9,7).

Więcej na stronie: Wiadomości24