Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Garbas Drugi ma bezpieczną drogę. Wzruszeni mieszkańcy cieszą się z inwestycji

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Z nowej drogi cieszą się mieszkańcy miejscowości Garbas Drugi w gminie Filipów. Modernizacji po wielu latach doczekał się odcinek o długości ponad 3 km. Prace kosztowały blisko 4,5 mln. zł.

- Ta droga była w stanie tragicznym, tu były tak zwane kocie łby, dojechać czy wyjechać z tej miejscowości było bardzo trudno, dlatego cieszy nas fakt, że ta droga została wybudowana, a mieszkańcy komfortowo i bezpiecznie dojadą do Filipowa, do pracy czy kościoła - mówił podczas uroczystego otwarcia drogi Witold Kowalewski, starosta suwalski.

Współpraca kilku podmiotów

Remont kosztował prawie 4,5 mln zł. Inwestycja współfinansowana była ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych działanie PGR. Do przebudowy pieniądze dołożył powiat suwalski oraz gmina Filipów.

- Ważne jest, by drogi były bezpieczne, nowe były wykonane według współczesnych standardów - podkreślał obecny na uroczystości poseł Jarosław Zieliński. - Razem można więcej, razem można szybciej i skuteczniej. Remont tej drogi jest dobrym przykładem współpracy kilku podmiotów - dodał.

Wykonawcą inwestycji było Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o, które zakończyło prace przed czasem. Mieszkańcy korzystali z drogi już w połowie października, a firma miała czas, by wykonać roboty do końca listopada.

- Ta droga była bardzo potrzebna. Tu była droga brukowa, kamienna, jeszcze powojenna i często tu nie jeden samochód został uszkodzony. Wymagała ona gruntownego remontu i w końcu się to udało - zaznaczał Tomasz Rogowski, wójt Filipowa.

Mieszkańcy nie ukrywali radości

- Całe życie czekaliśmy, żeby wyremontowano nam tę drogę. Doczekaliśmy się chodników, przystanku autobusowego, jest dużo bezpieczniej - mówili.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pożar w rozlewni gazu w Głogowie - tak doszło do wypadku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na suwalki.naszemiasto.pl Nasze Miasto