Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów. Samorządy otrzymały prawie 5 mln zł na realizację inwestycji

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
zdj. A. Gryza - Aneszko
Przebudowa kładek na bulwarach nad Nettą w Augustowie, zakup nowego autobusu szkolnego w gminie Suwałki, czy zagospodarowanie terenu wokół szkoły w Bakałarzewie - m.in. takie inwestycje dzięki wsparciu z budżetu województwa zostaną zrealizowane. Symboliczne czeki przedstawicielom dziewięciu samorządów wręczyła we wtorek (29 marca) Wiesława Burnos wicemarszałek województwa podlaskiego.

Podczas wtorkowej (29 marca) konferencji symboliczne czeki otrzymali przedstawiciele dziewięciu gmin z północnej części Podlaskiego. Wiesława Burnos podkreśliła, że gdyby nie wsparcie finansowe budżetu województwa to wiele inwestycji nie mogłyby być zrealizowanych do końca. Przykładem jest zakup autobusu szkolnego, na który gmina Suwałki otrzymała 750 tys. zł dofinansowania.

- W chwili obecnej dzieci dojeżdżają do szkoły 20-letnim autobusem, który jest już w złym stanie technicznym. O zakup nowego autobusu staramy się od 2 lat - mówi Zbigniew Mackiewicz , wójt gminy Suwałki.

Najwięcej otrzymał Augustów. Dofinansowanie w wysokości 2 mln przeznaczone zostanie na modernizację bulwarów nad rzeką Nettą wraz z przebudową kładek w ciągu pieszo-rowerowym.

- Dzięki tym pieniądzom wypięknieje Augustów. W dwóch miejscach powstaną nowe obiekty, zlikwidujemy też bariery architektoniczne na bulwarach nad Nettą dla osób z niepełnosprawnościami, pojawią się też ułatwienia dla matek z małymi dziećmi - wyjaśnia Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa.

Wypięknieją także tereny przy szkołach w Bakałarzewie i Puńsku. Pierwsza z gmin na ten cel dostała 300 tys. zł, a druga o 20 tys. mniej, czyli 280 tys. zł. Pół miliona dostały Wiżajny na budowę szkoły podstawowej.

O Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, czyli inicjatywie samorządu województwa pozytywnie wypowiadał się obecny na konferencji wiceminister cyfryzacji i poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Andruszkiewicz.

- Mieszkańcy wszystkich regionów Polski, nie tylko największych miast, zasługują na duże wsparcie. Mieszkają tu, dzieci chodzą do szkół i przedszkoli, chcą tutaj całymi rodzinami zostawać, dlatego to wsparcie kierowane tutaj jest potrzebne - podsumował Andruszkiewicz.

W ramach Funduszu symboliczne czeki trafiły także do przedstawicieli gmin: Szudziałowo (200 tys. zł), Krynki (300 tys. zł), Suchowola (200 tys. zł) i Goniądz (310 tys. zł).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów. Samorządy otrzymały prawie 5 mln zł na realizację inwestycji - Augustów Nasze Miasto

Wróć na suwalki.naszemiasto.pl Nasze Miasto