Drugie zwycięstwo Ślepska Suwałki

Robert Orzechowski
Siatkarze Ślepska Suwałki odnieśli drugie zwycięstwo w starciu z Jokerem Rodło Piła.

Gospodarze grali efektownie, posiadając przewagę od początkowej fazy seta. Po drugiej przerwie technicznej Ślepsk jeszcze bardziej zdominował swoich rywali, którym pozwolił zdobyc zaledwie 14 punktów. Drugi set wyglądał podobnie, z tym, że goście uciułali kilka "oczek" więcej.

Najciekawszy był trzeci fragment spotkania, w którym Suwalczanie mieli pewne problemy ze złamaniem obrony przeciwników. Goście zaczęli kończyc bezbłędnie swoje akcje i zdobyli nawet trzy punty przewagi nad gospodarzami. W decydującej fazie Ślepsk jednak doprowadził do wyrównania (18:18) i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Dzięki drugiej wygranej Ślepsk prowadzi w rywalizacji z Jokerem już 2:0 i brakuje mu jeszcze jednego zwycięstwa do awansu. Kolejne (jedno lub dwa) spotkania zostaną rozegrane w Pile.

Ślepsk Suwałki - Joker Rodło Piła 3 : 0 (25:14, 25:20, 25:23)

Ślepsk: Jurkojć, Kaczorowski, Skrzypkowski, Pink, Rudzewicz, Gołębski - Łuczka (libero)

Joker: Gorzkiewicz, Strzeżek, Kowalczyk, Chwastyniak, Zbierski, Jasiński - Mikułka (libero)

MVP meczu: Łukasz Jurkojć